Orli dotáhli tříbrankové manko, z vítězství se ovšem neradovali

25.11.2012 | Marcela Procházková

Znojmo - Úvodní třetina se Orlům vůbec nevyvedla. Hosté se, i díky velkým chybám domácích, dostali do třígólového vedení, které drželi až do závěrečné části. V ní Znojmo tvrdě dotahovalo a zaslouženě se dočkalo vyrovnání, které zařídil minutu před koncem Bryan Bickell, který se tak dočkal svého prvního gólu před znojemskými fanoušky. Velký nápor Jihomoravanů pokračoval dál i v prodloužení, ale soupeř se štěstím odolal a z ojedinělé akce rozhodl o svém vítězství.

25.kolo, neděle 25. 11. 2012, 17:30, Zimní stadion Znojmo
Klagenfurt
po prodloužení
Třetiny: 0:3, 0:0, 3:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 42. Henry (Havlík, Pucher), 58. Štach (Fiala, Pláněk), 59. Bickell (Henry, Pucher) - 9. Lammers (Myers, Scofield), 14. Pirmann (Schuller, Lammers), 16. Schellander, 64. Cogliano (Scofield, Furey). Rozhodčí: Sporer, Veit - Hofstätter, Hollenstein (všichni AUT). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 2 145. Střely na branku: 40:45. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.
ORLI ZNOJMO: Kacetl - Pláněk, Sova, Henry, Kulmala, Stehlík, Štach, Bořuta, Škadra - Jarůšek, Fiala, Strömberg - Bickell, Pucher, Havlík - Beroun, Šeda, Lattner - Beránek, Bartoš, Rožník.
EC-KAC: Swette - Paul, Myers, Reichel, Kirisits, Furey, M. Schumnig, Steiner, S. Schumnig - Lammers, Gagner, Lundmark - Pirmann, Doell, Schuller - Geier, Cogliano, Scofield - Berr, Schellander, Rassl.

Do utkání vlétly oba týmy s obrovskou vervou. Prvních deset minut byly síly vyrovnané, soupeři si nenechali ani metr kluziště zadarmo. Krásnou střelou se blýskl domácí Rožník, který ale trefil jen Swetteho lapačku. Poté ale začali úřadovat hosté. John Lammers využil první přesilovku Klagenfurtu. Jen pět minut trvalo navýšení stavu, o které se postaral Markus Pirmann. Hosté vedli o dva góly, do kabin ale Orlům nadělili ještě jednu branku v podání Paula Schellandera. Do kabin tak šli znojemští hráči s třígólovým mankem.

Druhé dějství se podobalo tichu před bouří. Žádný z týmů se totiž do vyložené akce nedral, Orlům se nedařilo a Klafenfurt bránil svoje vedení. Jen Štach a Sova svými střelami od modré trošku zaneprázdnili hostující obranu. Vypadalo to, že domácí hráči zcela rezignovali na výsledek a do kabin šli za stejného stavu jako po první periodě.

To ale ještě nikdo netušil, že Znojmo doslova vstane z mrtvých. Minutu a kus po začátku hráli Orli přesilovku, ve které se krásnou střelou z mezikruží blýskl Burke Henry. Domácí tak vykřesali naději. Dlouho se trápili v koncovce, až se Lubomíru Štachovi povedlo z velkého úhlu prostřelit Swetteho. Zbývaly necelé tři minuty do konce. Znojmo však šlo do power-play a Bryanu Bickellovi se podařilo vyrovnat a zároveň skórovat poprvé před domácím publikem. Zbytek posledního dějství dohrával, Orli ještě zkoušeli uspět, ale nepovedlo se.

Prodloužení se započalo ve stejném duchu jako poslední třetina. Orli na soupeře doslova vlétli a vše směřovali na bránu. Domácí se pod vedením Bickella dvakrát dostali do velkého závaru, při jednom dokonce rozhodčí musel kontrolovat video. Gól však uznán nebyl. Následovala doslova jediná akce Klagenfurtu v přesilovce. Andrew Cogliano po dobré přihrávce ustanovil konečné skóre zápasu na 4:3 pro hosty, a sebral tak Znojmu druhý bod.

Martin Stloukal (Znojmo): Pro nás to byl velmi nešťastný zápas. Dostali jsme v první třetině góly po individuálních chybách, které byly podle mě způsobeny spíš přemírou motivace. Nesmírně si vážím toho, že kluci nepřestali bojovat, zvedli se a dokázali vyrovnat.

Christer Olsson (Klagenfurt): Dvakrát jsme letos se Znojmem prohráli a čekali těžký duel. Náš výkon byl ale velmi dobrý, téměř perfektní. Nezvládli jsme jen úplný závěr třetí třetiny. Druhý gól domácích byl z hodně ostrého úhlu, při třetím jsme neuhlídali hráče před brankou. Ale to je hokej... a myslím, že dva body jsme si zaloužili.