Orli si připisují novoroční bod se Záhřebem

1.1.2013 | Lukáš Caha

Znojmo - Orli vkročili do utkání velmi dravě. V první třetině však spálili minimálně dvě stoprocentní šance. Až na začátku druhého dějství se prosadil Adam Havlík. Domácím vydržel těsný náskok sedmadvacet minut. Poté při přesilovce pět na tři vyrovnal David Brine. Utkání dospělo až k samostatným nájezdům, v nichž rozhodl o bonusovém bodu pro Chorvaty Adam Miller.

37.kolo, úterý 1. 1. 2013, 17:30
Záhřeb
po samostatných nájezdech
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 22. Havlík (Šeda, Štach) - 49. Brine (Buck, Sertich), 65. roz. sam. nájezd Miller. Rozhodčí: Fussi, Siegel - Hütter, Smeibidlo. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 3045. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1.
ORLI ZNOJMO: Kacetl - Henry, Pláněk, Wharton, Bořuta, Stehlík, Štach, Kulmala, Sova - Jarůšek, Fiala, Bickell - Strömberg, Bartoš, Lattner - Komínek, Šeda, Havlík - Rožník.
KHL Medveščak Zagreb: Ouzas - Sertich, Vedlin, Waugh, Martinović, Macaulay, Bozic - Greeentree, Buck, Perkovich - Miller, Naglich, Fraser - Koren, Brine, Bouchard - Trstenjak, Yelovich.

Znojmo v zápase s neoblíbeným soupeřem dlouho soka přehrávalo. Již od prvních minut si vytvářelo dobré šance, které však chorvatský brankář Ouzas s lehkostí pochytal. Až postupem času se začali Orli zlepšovat. Nejdříve neuspěli Šeda s dorážejícím Havlíkem, následně se neprosadil Jarůšek z tutové šance. I přes tyto zahozené šance byli domácí hráči aktivnější a celkově měli více ze hry.

Druhé dějství započali domácí ještě o poznání aktivněji, což korunoval Adam Havlík nádherným gólem, kdy ranou prostřelil nic nevidícího Ouzase. Bezprostředně po otevření gólového účtu zápasu měl na holi další gól Lattner, z dobré pozice ale přestřelil bránu. Medveščak se však v průběhu druhé třetiny probudil a nedovoloval Znojmu tolik šancí. I přes tento fakt však byli domácí aktivnějším týmem.

Poslední část se však chorvatský tým předvedl zcela jinou hrou. V prvních osmi minutách závěrečné třetiny na Znojmo soupeř doslova vlétl, brankář Kacetl měl najednou více práce než v obou předešlých dějstvích dohromady. Veškeré soustředění se navíc přeneslo před znojemského maskovaného muže po záhřebské přesilovce pět na tři. Hosté nakonec proměnili, David Brine vzal osud na svá bedra a Kacetla se štěstím prostřelil. Zbylých deset minut byl však k vidění vyrovnaný hokej, který ale nepřinesl žádnou branku. Zápas tak došel do prodloužení.

I prodloužení nabídlo velice vyrovnaný hokej, byť již vyčerpaných hokejistů. Několik šancí bylo k vidění na obou stranách, Ouzas ani Kacetl se však nenadřeli. Nutno podotknout, že hráči na obou stranách šli na doraz. Ani prodloužení však nepřineslo gól, a tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ve trestných stříleních byli úspěšní záhřebský Buck a Bickell. Náhlou smrt ale vyhrál Záhřeb, když rozhodující nájezd proměnil Adam Miller.

Martin Stloukal (Znojmo): Rozhodla první třetina, ve které jsme nevyužili spoustu gólových šancí a mohli zápas rozhodnout. Máme mladý tým a myslím si, že je to trochu dané naší nezkušeností a velkým tlakem, který teď v boji o šestku na hráče je. Tabulka je velmi našlapaná a bohužel momentálně nám chybí trochu střeleckého štěstí. Máme také hodně zraněných, dnes navíc nedohrál Luboš Štach.

Marty Raymond (Záhřeb): Proti Znojmu je to vždy těžké, hraje podobný hokej jako my. Pomohlo nám, že jsme dokázali přežít první třetinu. Domácí nás dostávali pod tlak, ale my poctivě bránili. Když pak přišla v přesilové hře naše šance, dokázali jsme ji využít a vyrovnat.