Vídeň
1/3
2/3

Orlům se vzdaluje přímý postup do vyřazovacích bojů

<em>Znojmo</em> - Ani na čtvrtý pokus se znojemským hokejistům nepodařilo zdolat rakouského soka z Vídně. Ten odskočil v sedmadvacáté minutě o dvě branky. Richard Jarůšek v polovině derby sice snížil, ale třetí dvacetiminutovka patřila gólově hostům a ti si z jihu Moravy odvážejí dvougólové vítězství. Svěřenci hlavního trenéra Martina Stloukala se tak musejí alespoň na dva dny nadále spokojit se sedmým místem.

Znojmo vkročilo do mezinárodního derby aktivně. Ve třetí minutě spálil gólovou šanci Šeda, když z mezikruží trefil pouze Weinhandla. Úspěšnější nebyl ani Sova z levého kruhu, a tak skórovala Vídeň. Landsman odolal dvěma rychlým střelám soupeře, ale na dorážku Michaela Schiechla již nedosáhl – 0:1. Ve zbytku úvodní dvacetiminutovky se hrál vyrovnaný hokej, týmy čekaly především na defenzivní chyby protivníka.

Do druhého dějství vkročili domácí výhodou jednoho hráče v poli. Minutový tlak však v žádnou branku nevyústil, a tak to byli znovu Capitals, kdo rozsvítil červené světlo za brankou. Daniel Woger se trefil z bezprostřední blízkosti za záda Landsmana – 0:2.

O čtyři minuty později Orli odpověděli. Richard Jarůšek obral na modré čáře o kotouč jednoho z obránců a pádil sám na Weinhandla. Střelou na vyrážečku snížil – 1:2. Následně museli hosté do čtyř, ale výbornou defenzivní hrou se nakonec ubránili.

Ve třetím dějství to na ledové ploše jiskřilo. Nejprve využil chyby Bořuty Marcus Olsson a procedil černou gumu mezi betony znojemského gólmana – 1:3. V sedmačtyřicáté minutě se na ledě strhla první šarvátka. Oba její aktéři Henry a Lakos museli na chvíli z kluziště. Za chvíli je napodobili i Fiala, Pláněk, Keller a Veideman.

Čas pro domácí se krátil. Capitals hru kontrolovali a tři minuty před sirénou zatloukli Orlům poslední hřebíček do rakve. Zdeněk Blatný se dostal k dorážce od modré čáry a nekompromisně zakončil – 1:4. To bylo vše, co se na zimním stadionu ve Znojmě událo. Tým z rakouské metropole si letos podruhé z jihu Moravy odvezl plný počet bodů. Naopak domácím se vzdálila přímá cesta do play-off.

Martin Stloukal (Znojmo): Vídeň je nejlepší mužstvo v soutěži, nemají slabinu. My bohužel v první třetině nevyužili dvě velké šance a proti takovému soupeři pro šanci na úspěch potřebujete vést, aby poté musel aspoň trochu riskovat a otevřít hru. To vidím jako zásadní moment. Musím také znovu říct, že v této fázi sezóny bych byl rád, aby rozhodčí nechali zápasy rozhodovat hráče na ledě. Pokud mají potřebu se neustále ukazovat a vstupovat do dění, není to dobře.

Do Villachu jedeme už v pondělí, zkusíme se ještě nakopnout a vyhrát všechny tři zápasy. Bude to těžké. Bohužel ostatní výsledky nám vůbec nepomáhají.