Orlům se vzdaluje přímý postup do vyřazovacích bojů

13.1.2013 | Lukáš Caha

Znojmo - Ani na čtvrtý pokus se znojemským hokejistům nepodařilo zdolat rakouského soka z Vídně. Ten odskočil v sedmadvacáté minutě o dvě branky. Richard Jarůšek v polovině derby sice snížil, ale třetí dvacetiminutovka patřila gólově hostům a ti si z jihu Moravy odvážejí dvougólové vítězství. Svěřenci hlavního trenéra Martina Stloukala se tak musejí alespoň na dva dny nadále spokojit se sedmým místem.

41.kolo, neděle 13. 1. 2013, 17:30, Zimní stadion Znojmo
Vídeň
Třetiny: 0:1, 1:1,0:2
Branky a nahrávky: 31. Jarůšek - 14. Schiechl (Rotter, Blatný), 27. Woger, 44. Olsson, 57. Blatný (Rotter, Fraser). Rozhodčí: Erd, Podlesnik - Johnstone, Siegl. Vyloučení: 11:9, navíc Pláněk (ZNO) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 3214. Střely na branku: 17:36. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
ORLI ZNOJMO: Landsman – Henry, Pláněk, Bořuta, Wharton, Štach, Stehlík, Sova, Kulmala – Strömberg, Fiala, Jarůšek – Rožník, Bartoš, Beránek – Komínek, Šeda, Havlík – Beroun, Pucher, Uram.
UPC Vienna Capitals: Weinhandl - Bjornlie, Veideman, Klimbacher, Schweda, Fraser, Lakos, Peter - Blatný, Schiechl, Rotter - Draschkowitz, Pinter, Woger - Fortier, Gratton, Keller - Olsson, Soares, Schlacher.

Znojmo vkročilo do mezinárodního derby aktivně. Ve třetí minutě spálil gólovou šanci Šeda, když z mezikruží trefil pouze Weinhandla. Úspěšnější nebyl ani Sova z levého kruhu, a tak skórovala Vídeň. Landsman odolal dvěma rychlým střelám soupeře, ale na dorážku Michaela Schiechla již nedosáhl – 0:1. Ve zbytku úvodní dvacetiminutovky se hrál vyrovnaný hokej, týmy čekaly především na defenzivní chyby protivníka.

Do druhého dějství vkročili domácí výhodou jednoho hráče v poli. Minutový tlak však v žádnou branku nevyústil, a tak to byli znovu Capitals, kdo rozsvítil červené světlo za brankou. Daniel Woger se trefil z bezprostřední blízkosti za záda Landsmana – 0:2.

O čtyři minuty později Orli odpověděli. Richard Jarůšek obral na modré čáře o kotouč jednoho z obránců a pádil sám na Weinhandla. Střelou na vyrážečku snížil – 1:2. Následně museli hosté do čtyř, ale výbornou defenzivní hrou se nakonec ubránili.

Ve třetím dějství to na ledové ploše jiskřilo. Nejprve využil chyby Bořuty Marcus Olsson a procedil černou gumu mezi betony znojemského gólmana – 1:3. V sedmačtyřicáté minutě se na ledě strhla první šarvátka. Oba její aktéři Henry a Lakos museli na chvíli z kluziště. Za chvíli je napodobili i Fiala, Pláněk, Keller a Veideman.

Čas pro domácí se krátil. Capitals hru kontrolovali a tři minuty před sirénou zatloukli Orlům poslední hřebíček do rakve. Zdeněk Blatný se dostal k dorážce od modré čáry a nekompromisně zakončil – 1:4. To bylo vše, co se na zimním stadionu ve Znojmě událo. Tým z rakouské metropole si letos podruhé z jihu Moravy odvezl plný počet bodů. Naopak domácím se vzdálila přímá cesta do play-off.

Martin Stloukal (Znojmo): Vídeň je nejlepší mužstvo v soutěži, nemají slabinu. My bohužel v první třetině nevyužili dvě velké šance a proti takovému soupeři pro šanci na úspěch potřebujete vést, aby poté musel aspoň trochu riskovat a otevřít hru. To vidím jako zásadní moment. Musím také znovu říct, že v této fázi sezóny bych byl rád, aby rozhodčí nechali zápasy rozhodovat hráče na ledě. Pokud mají potřebu se neustále ukazovat a vstupovat do dění, není to dobře.

Do Villachu jedeme už v pondělí, zkusíme se ještě nakopnout a vyhrát všechny tři zápasy. Bude to těžké. Bohužel ostatní výsledky nám vůbec nepomáhají.