Ani čtyři góly v síti Villachu k bodům nevedly

15.1.2013 | PeM

Villach, Znojmo - Úterní gólové hody odstartoval domácí tým, který se již ve 2. minutě ujal vedení, Orli se ale nenechali zahanbit a během necelé minuty otočili průběžné skóre. I nadále se činili střelci obou mužstev a po druhé třetině odcházel Villach do kabin s náskokem jedné branky. V posledním dějství Znojmo dlouho drželo naději na zisk bodů, vytvářelo si slibné šance, na obrat to však již nestačilo. Naopak v samotném závěru ještě dvakrát udeřili rakouští dravci.

42.kolo, úterý 15. 1. 2013, 19:15
Villach
Branky a nahrávky: 2. Damon, 11. Damon (Hughes, Hotham), 18. Altmann (Peintner, Damon), 34. Cole (Ryan, Hotham), 34. Hughes (Hotham, Pewal), 57. Hotham (Hughes, Taylor), 59. Hughes - 9. Havlík (Pucher, Štach), 10. Pucher (Havlík, Uram), 28. Lattner (Havlík, Šeda), 39. Henry (Beránek, Rožník). Rozhodčí: Dremelj, Kellner - Johnston, Raković. Vyloučení: 8:7. Využití: 4:2. Diváci: 4345. Střely na branku: 41:39. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4, 7:4.
EC Villacher SV: Lamoureux - Steiner, Wiedergut, Hotham, Cole, Pretnar, Altmann - Nageler, Peintner, Petrik - Taylor, Damon, Hughes - Pewal, Ryan, Pusa - Platzer, Göringer, Hartl.
ORLI ZNOJMO: Kacetl - Wharton, Pláněk, Henry, Štach, Stehlík, Kulmala, Bořuta, Sova - Strömberg, Fiala, Jarůšek - Rožník, Bartoš, Beránek - Lattner, Šeda, Havlík - Beroun, Pucher, Uram.

Znojemští hokejisté neponechali nic náhodě a k důležitému utkání do vzdáleného Villachu odcestovali již o den dříve. Odhodlání Orlů však již v čase 1:31 zmrazila nesouhra vlastní obranné dvojice, která si srazila puk do své sítě, gól byl připsán americkému útočníkovi v dresu Rakušanů Dereku Damonovi - 1:0. Úvodní gól domácí hráče nabudil a znojemský brankář musel čelit dalším nepříjemným pokusům. V 9. minutě dostal český tým výhodu přesilové hry a Adamu Havlíkovi stačilo necelých třicet vteřin, aby ji přesně umístěnou ránou od modré čáry přetavil ve vyrovnávací trefu – 1:1. O necelou minutu později se hostům naskytla další početní výhoda, kterou opět využili a zásluhou Petera Puchera, jenž nezištně tečoval před brankovištěm střelu Štacha, dokonale otočili skóre zápasu – 1:2.

Gólová přestřelka pokračovala i dále. Uběhla minuta a podruhé v utkání překonal strážce jihomoravské klece Kacetla po rychlém brejku Derek Damon - 2:2. V závěru třetiny ještě poslali rozhodčí znojemský celek do tří a Mario Altmann tuto luxusní výhodu využil střelou z kruhu nad lapačku brankáře – 3:2.

Prostřední dějství odstartovalo poklidněji, hra se přelévala ze strany na stranu. Kacetl podržel své barvy při akci Marca Pewala, naopak Lamoureux nestačil na krásnou střelu Jana Lattnera z mezikruží, jenž tak opět zařídil srovnání – 3:3. Poté přišla další série vyloučení a na znojemskou trestnou lavici usedli ve stejném čase Šeda a Kulmala. Villach opět nabídnutou šanci nepromarnil a při hře pět na tři Brad Cole rozvlnil síť za zády Kacetla – 4:3. S končící početní výhodou pět na čtyři navíc navýšil vedení svých barev John Hughes - 5:3. Orli se nevzdali a se závěrem třetiny stáhli náskok Villachu na rozdíl jedné branky, autorem gólu se stal Burke Henry, který poslal puk přesně pod víko Lamoureuxovy brány - 5:4.

Třetí dvacetiminutovku odehráli lépe hostující hokejisté, kteří si také vytvořili více střeleckých příležitostí. Naráželi však na dobře organizovanou obranu Villachu i gólmana Lamoureuxe. S příchodem 54. minuty si Znojmo vybojovalo i přesilovku, ani ta však ke kýženému výsledku nevedla. Těžkou ránu tak svěřencům Martina Stloukala zasadil Scott Hotham - 6:4, jenž výrazně srazil znojemské šance na úspěch v utkání. V závěru ještě přidal sedmý gól do české sítě John Hughes a stanovil konečné skóre duelu na 7:4. Možnost přímého postupu Znojma do play-off tak opět poklesla.