1:1, 0:2, 2:1
1/3
2/3

Znojmo počtvrté zdolalo Salzburg

<em>Salzburg, Znojmo</em> - Znojemští hokejisté dokázali také počtvrté v této sezóně porazit Red Bull Salzburg, výsledky ostatních utkání ale znamenají, že se definitivně neprobojují do první šestky tabulky a o účast v play-off budou muset bojovat v nadstavbě. V Salzburgu patřila Znojmu většina zápasu, na trefy Lattnera, Bořuty a Beránka navázal ve třetí třetině Bartoš a jeho gól se ukázal být vítězným. Domácí po dvou přesilovkových gólech snížili v poslední minutě, srovnat už ale nedokázali.

Zatímco Orli přijeli do Salzburgu v kompletní sestavě, domácí se museli obejít bez nemocného kapitána Trattniga, kterého sklátila chřipka. Po vlažném úvodu se jako první prosadilo Znojmo. Šeda uvolnil na modré čáře Jana Lattnera, který příklepem ke vzdálenější tyči překonal Brücklera.

Srovnání ale přišlo záhy. Dvacet vteřin po úvodní brance putoval na trestnou lavici kapitán Beroun a Thomas Raffl v přesilovce tečoval Latusovo nahození mimo dosah brankáře Kacetla.

Do druhé třetiny vstoupilo aktivněji Znojmo, drželo puk častěji na svých holích a v 27. minutě se znovu dostalo do vedení, když Antonín Bořuta využil prostoru před sebou, vyjel z pravé strany na střed kluziště a přesně zavěsil. Ještě veseleji pro český tým bylo o chvíli později. To Petr Beránek prostřelil clonící hráče i brankáře Brücklera a upravil stavna 3:1 pro Znojmo.

Red Bull marně hledal cestu zpět do zápasu. Ve snaze o impuls vystřídal kouč Pagé před třetí třetinou brankáře, také mladý Slovinec Gračnar ale inkasoval. Ve 49. minutě proměnil rychlé přečíslení ve čtvrtou trefu Orlů David Bartoš. Cesta za vítězstvím ale nakonec tak snadná nebyla.

Sedm minut před koncem potrestal druhé Berounovo vyloučení v zápase Mark Cullen po krásné přihrávce od Latusy a domácí získali novou energii. Po odvolání Gračnara zužitkoval v závěrečné minutě tlak ve třetí branku Dominique Heinrich, zbývajících třicet vteřin už ale Znojmo zvládlo a odváží domů vítězství. To mu zaručuje sedmé místo po první fázi ligy a čtyři bonusové body do nadcházející nadstavbové části.

Pierre Pagé (Salzburg): Den před zápasem jsme měli velmi dobrý trénink, ale dnes hráli naopak velmi špatně. Nerozumím tomu, nerozumím týmu. Někteří hráči jakoby ani nebyli na ledě.

Martin Stloukal (Znojmo): Salzburg hraje velmi dobrý ofenzivní styl hokeje, podobný jako my. Myslím, že to byl skvělý zápas pro diváky a my ho dokázali vyhrát.