Orli si před nadstavbovou částí zvedli sebevědomí

20.1.2013 | Petr Frömel

Znojmo - Orli začali v rychlém tempu a i přes absenci svých zkušených hráčů Puchera, Urama a Berouna, které nechal hlavní kouč odpočívat, se dostali rychle do dvougólového vedení, o které se zasloužili Müller a Šeda. Další tři góly přidali ve druhé části Telesz, pro kterého to byl, podobně jako u Müllera, premiérový gól mezi seniory, Štach a Strömberg. Innsbruck se dočkal čestné trefy v závěru zápasu, kdy výborného Landsmana překonal Höller.

44.kolo, neděle 20. 1. 2013, 17:45, Zimní stadion Znojmo
Innsbruck
Branky a nahrávky: 3. Müller (Strömberg), 4. Šeda (Havlík), 23. Telesz (Strömberg, Müller), 36. Štach (Rožník), 38. Strömberg (Bořuta, Telesz) - 58. Höller (Fox, Insana). Rozhodčí: Fussi, Kincses - Hofstätter, Nagy. Vyloučení: 2:3, navíc Bartlett (INS) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1 704. Střely na branku: 37:39. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
ORLI ZNOJMO: Landsman - Henry, Pláněk, Stehlík, Štach, Kulmala, Sova, Tichý, Bořuta - Lattner, Šeda, Havlík - Rožník, Bartoš, Beránek - Komínek, Fiala, Jarůšek - Telesz, Strömberg, Müller.
HC TWK Innsbruck: Machreich (od 31. Tragust) - Pittl, Insana, Switzer, Manavian, Pedevilla, Stern, Lindner - Schennach, Bartlett, Höller - Echtler, Lemieux, Mössmer - Hörtnagl, Fox, McGregor - Steiner, Steinacher.

V zápase, který z pohledu tabulky již nic neřešil, začali výrazně lépe domácí. V jejich sestavě došlo k několika změnám. Místo zkušených hráčů nastoupili junioři a právě ti měli na svědomí dva z prvních tří gólů Orlů. Nejprve ve třetí minutě využil Jan Müller Strómerbgova pasu a z pravého křídla zavěsil ke vzdálenější tyči a v úvodu druhé třetiny Michal Telesz zužitkoval prostor, který mu obrana hostů nabídla před brankou, a zavěsil zblízka pod břevno.

Mezi tyto dvě trefy se navíc vklínila ukázková rána Jana Šedy, a tak bylo ještě před polovinou utkání prakticky rozhodnuto o vítězi. Oba celky ve hře kupily množství nepřesností v rozehrávce. Innsbruck se dostával do nadějných pozic, dlouho ale narážel na výborně chytajícího Landsmana, a nedokázal jej překonat ani v největších šancích. To dokumentoval v samostatném úniku například Fox.

Na konci druhé třetiny definitivně zlomil snahu o zvrat v podání hostů Lubomír Štach, který nejprve dobrým obranným zásahem zastavil brejk Žraloků, a poté na druhé straně prudkou ranou propálil brankáře soupeře. Ještě do konce druhé třetiny pak v závaru na brankovišti doklepl puk za čáru Kim Strömberg.

Utkání se tak v závěrečné části spíše jen dohrávalo. Zatímco velké šance v průběhu duelu hosté nevyužili, nakonec se prosadili z nenápadné akce a překazili Landsmanovi zálusk na čisté konto. Dvě a půl minuty před koncem totiž uplatnil důraz na brankovišti Alexander Höller a pod padajícím brankářem protlačil puk za čáru.

Oba soupeři se znovu utkají na znojemském ledě už v úterý, kdy začíná první kolo nadstavbové části.

Martin Stloukal (Znojmo): Viděli jsme některé věci, které Innsbruck bude hrát i v úterý. Po našich hráčích jsme chtěli, aby dnes vůbec nenapadali, trochu se ale nechali strhnout. S výkony mladých hráčů jsem byl spokojen. Zejména Tichý odehrál výborný zápas, Müller to má díky své postavě lehčí než Telesz. Věřím, že pokud v nadstavbě vyhrajeme všechny domácí zápasy a k tomu navíc v Dornbirnu a Innsbrucku, bude to stačit na postup.

Daniel Naud (Innsbruck): Byla to pro nás prakticky příprava na úterý, proto jsem nechtěl, aby naši hráči trávili na ledě hodně času. To stejné praktikovalo i Znojmo, které dnes dokonce některé hráče nepostavilo. V utkání jsme měli několik šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit.