Villach
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. VIL (5:2)

Villach zažil přímo pohádkový vstup do zápasu. Již ve třetí minutě zužitkoval přečíslení dva na jednoho Alexander Rauchenwald, když zamířil puk přímo pod břevno – 0:1. O pár okamžiků později využil přesilovou hru Nico Brunner - 0:2. Zaskočené Znojmo se však rychle vzpamatovalo.

Kastner se z dorážky sice ještě neprosadil, ale v sedmé minutě překonal gólmana Stroje z mezikruží Zbyněk Horák – 1:2. O půl minuty později se do brejku dostali Aleš Pelikán s Michaelem Schejbalem a první jmenovaný poslal puk za brankovou čáru z bezprostřední blízkosti – 2:2. Od této chvíle Orli na ledě dominovali. Nevyužili však dvě přesilovky, úspěšnější nebyl ani Villach při hře pět na tři.

Další gól padl až ve třiadvacáté minutě, kdy bylo po faulu nařízeno trestné střílení. K exekuci se postavil František Nahodil a úspěšně zamířil mezi betony Stroje – 3:2. Netrvalo to dlouho a domácí novu zvedli ruce nad hlavu. Do střely od mantinelu vložil hůl Michal Telesz, kotouč se odrazil od horní tyčky a padl za záda brankáře – 4:2.

Ani na další gól se nemuselo dlouho čekat. V oslabení unikl hostující obraně Michael Schejbal a nepovedeným blafákem procedil puk mezi nohama rakouské třiadvacítky – 5:2. To již Thomase Stroje definitivně vyhnalo z branky a mezi tyče se postavil Lukas Harald Schluderbach.

Hosté nehrozili ani při dalších přesilovkách. Orli byli u kotouče vždy o krok napřed a svého soka bez větších obtíží přehrávali. Po dvou třetinách tak odcházeli do kabin s pohodovým náskokem.

Také třetí dvacetiminutovka byla plná vyloučení. Ani jeden z celků se však nedokázal prosadit. Jednu z největších šancí spálil Alagic, když se dostal s pukem až před Helešice, ale znojemský gólman rakouského útočníka při pokusu o blafák zastavil. Na konci ještě hosté odvolali gólmana, ale k ničemu to již nevedlo. Orli si připsali do tabulky další tři zasloužené body.