0:3, 1:2, 0:2
1/3
2/3

Orli rozstříleli Buldoky z Dornbirnu

<em>Dornbirn, Znojmo</em> - Znojemští hokejisté odcestovali do vzdáleného Dornbirnu s jednodenním předstihem a poctivá příprava se jim plně zúročila. Během úvodních deseti minut si Orli vytvořili relativně bezpečné tříbrankové vedení, které si posléze nejen pohlídali, ale postupně přidávali ještě další góly. Ke konečnému skóre 7:1 pro Jihomoravany přispěl dvěma přesnými trefami Lubomír Štach, čtyři body v utkání zaznamenal Peter Pucher.

Znojemští hokejisté vstoupili do utkání vskutku bez bázně a od úvodních vteřin byla aktivita na jejich holích. DesRochers si musel již v 1. minutě zápasu pohlídat nepřehlednou situaci ve svém brankovišti. Posléze inkasoval menší trest Jan Müller, jenž se po návratu na led ihned zapojil do akce hostů a po chybě v rozehrávce, kterou vystihl Jarůšek, otevřel skóre duelu – 0:1. Orli dál ostřelovali dornbirnskou svatyni a v čase 6:53 se po Uramově pasu napřáhl na modré čáře obránce Lubomír Štach, který přesně nasměroval puk do domácí sítě – 0:2.

Poté přišlo další vyloučení na straně Znojma, které ale bránící čtveřice přetavila v gól, jehož autorem se stal po přečíslení s Markem Uramem zadák Martin Pláněk - 0:3. Dornbirn v následné pasáži hry přibrzdil brankostroj Jihomoravanů, sám dokonce zahrozil při vlastním oslabení, kdy se v samostatném úniku objevil před brankářem Kacetlem kanadský útočník Edward Mitchell. První dějství ještě okořenila vzájemná potyčka Jakuba Stehlíka a Nicolase Petrika, za kterou si oba rohovníci odpykali pětiminutový trest.

Do druhé třetiny naskočili Orli s komfortním tříbrankovým náskokem, který si ještě zkraje 25. minuty vylepšili po Strömbergově přihrávce od mantinelu, kterou v pozici z mezikruží využil Ondřej Fiala – 0:4. Na opačné straně se do slibné příležitosti dostal Keith, gólman Kacetl byl proti jeho střele z mezikruží úspěšný. V polovině zápasu si domácí zahráli přesilovku, v níž několikrát nebezpečně ohrozili znojemskou klec, ke snížení průběžného stavu ale ani tato početní výhoda nevedla. Naopak před dornbirnským brankářem DesRochersem vygradovala spolupráce Petera Puchera a Marka Urama, jenž se v samostaném úniku trefil nad vyrážečku gólmana – 0:5.

V závěru prostřední dvacetiminutovky přišel tlak domácího týmu. Nejdříve D´Aversa orazítkoval tyč Kacetlovy svatyně, o třicet vteřin později již Michael Henrich znojemského maskovaného muže prostřelil – 1:5.

Do poslední části hry vlétli Orli s cílem nedopustit žádné zdramatizování zápasu. Dornbirnští hokejisté naráželi na dobře organizovanou znojemskou obranu a hosté hrozili především z brejkových situací. Čas rychle ubíhal a Buldoci nebyli schopni vytvořit si stálý tlak, udeřilo tak opět v rakouském brankovišti. Lubomír Štach se dostal k puku a svým druhým gólem v utkání zasadil soupeři šestou ránu – 1:6. Na konci třetiny si ještě Znojmo vyzkoušelo početní výhodu, kterou proměnil po hezké spolupráci s Jarůškem Kim Strömberg - 1:7. Dva body tak po přesvědčivém skóre putují na jih Moravy.

Wolfgang Hagen (Dornbirn): Vstup do utkání byl z naší strany velmi nervózní a během několika minut jsme prohrávali 0:3. Naši hráči byli téměř k nepoznání oproti předchozímu zápasu v Salzburgu. Udělali jsme příliš mnoho chyb, které Znojmo dokázalo využít.