Orli nedali Drakům z Lublaně šanci

27.1.2013 | Vojta Pojer

Znojmo - Znojemští hokejisté si připsali další dva důležité body do nadstavbové tabulky, kde může o postupu do play-off rozhodnout každý bod. Domácí předváděli v prvním dějství útočný hokej, díky Uramovi a Rožníkovi dokonce vedli. Hosté stihli snížit, ale to bylo z jejich strany vše. Orli přidali další tři branky, ve druhé třetině od Lattnera a Berouna, v závěrečné dvacetiminutovce poté pojistil skóre Beránek. Znojmo tak zaslouženě vyhrálo.

Q3, neděle 27. 1. 2013, 17:30, Zimní stadion Znojmo
Lublaň
Branky a nahrávky: 10. Uram (Pucher, Wharton), 19. Rožník (Beránek, Tichý), 30. Lattner (Jarůšek, Strömberg), 40. Beroun (Müller, Šeda), 42. Beránek (Pucher, Uram) - 19. Mušič (Hočevar, Thomas). Rozhodčí: Falkner, Graber - Hofer, Nemeth. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 39:41. Diváci: 1934. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
ORLI ZNOJMO: Kacetl - Wharton, Pláněk, Henry, Štach, Sova, Kulmala, Tichý - Lattner, Strömberg, Jarůšek - Rožník, Bartoš, Beránek - Müller, Šeda, Havlík - Komínek, Pucher, Uram - Beroun.
HDD Olimpija Ljubljana: Kuhn - Erman, Ograjenšek, Thomas, Cvetek, Dervarič, McBride, Grahut - Ropret, Hočevar Pance E. - D´Alvise, Mušič, Pance Ž. - De Vergilio, Hebar, Verlič - Ankerst, Pesjak.

Úvod utkání dvou aktuálně nejlepších celků nadstavbové části EBEL se nesl ve znamení rychlého a vyrovnaného hokeje. Po dvou vyloučeních Orlů se v 10. minutě prosadili proti aktivně hrající Olimpiji domácí. Pucher se prokličkoval do útočného pásma, přenechal puk lépe postavenému Marku Uramovi, a ten z levé strany zavěsil pod břevno.

Ještě veseleji bylo na znojemském zimním stadionu minutu a půl před koncem třetiny, kdy se rána Juraje Rožníka šťastně odrazila do branky hostů od brusle jednoho z bránících hráčů. Hosté se ale nevzdali a navzdory oslabení dokázali zásluhou Aleše Mušiče z brejku snížit.

Další průběh utkání už se nesl v opatrnějším duchu. Těsné jednobrankové vedení se domácím povedlo navýšit v polovině duelu, poté co Strömberg uvolnil před brankou Jarůška, ten ještě trefil pouze padajícího brankáře, do odkryté branky ale puk vzápětí uklidil Jan Lattner. Snaze hostů o návrat do duelu pak zasadil rozhodující ránu Jiří Beroun, který 52 vteřin před koncem zavěsil pod břevno prudkou přihrávku Müllera z pravé strany.

Už tak jasné vedení Orlů pak po druhé pauze ještě zvýraznil nechytatelnou střelou z mezikruží Petr Beránek a zápas se prakticky dohrával. Olimpija i přes velkou aktivitu zejména v úvodu utkání odjíždí poražena, Znojmo naopak navýšilo náskok na čele nadstavbové skupiny B na tři body a vylepšilo svou pozici pro nadcházející duely.

Martin Stloukal (Znojmo): Nehráli jsme tak dobře jako v Dornbirnu. Lublaň nás trochu zaskočila, nastoupila s dobrou taktikou. Očekávali jsme, že bude jen bránit a vyčkávat na naše chyby, ale oni se rozhodli, že zkusí v první třetině rozhodnout. Kdyby v ní vyhráli, tak jsem naše šance neviděl vůbec dobře. Naštěstí to dopadlo obráceně. Pro mužstvo je dobře, že jsme vyhráli takovým rozdílem.