Čisté konto Filipa Landsmana znamená další body pro znojemskou letku

29.1.2013 | Lukáš Caha

Fehérvár, Znojmo - Orli rozhodli ve čtvrtém utkání nadstavbové části v maďarském Fehérváru již v první třetině, v níž se prosadili Kim Strömberg a o šest minut později i Marek Uram. Třetí gól přidal v polovině utkání Juraj Rožník. Domácí sice v poslední dvacetiminutovce hodně zatápěli obraně soupeře, ale s pomocí Filipa Landsmana, jenž si připsal první čisté konto v sezóně, se podařilo dokráčet za třetí výhrou v řadě.

Q4, úterý 29. 1. 2013, 19:15
Fehérvár
Branky a nahrávky: 10. Strömberg (Fiala, Pláněk), 16. Uram (Müller, Henry), 30. Rožník (Bartoš, Beránek). Rozhodčí: Jelinek, Trilar - Hribar, Kovacs. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 3187. Střely na branku: 29:19. Průběh utkání: 0:3.
Fehérvár AV19: Munro - Orban, Sille, Ďurčo, Pratt, Hetenyi, Horváth, Tokaji, Pozsgai - Magosi, Bailey, Mihaly - Benk, Sikorcin, Banham - Kovacs, Vas, Sofron - Hajos, Metcalfe, Novák.
ORLI ZNOJMO: Landsman - Sova, Pláněk, Henry, Štach, Bořuta, Kulmala, Tichý - Strömberg, Fiala, Jarůšek - Rožník, Bartoš, Beránek - Beroun, Šeda, Lattner - Müller, Pucher, Uram - Komínek.

Fehérvár i Znojmo vstoupili do dalšího kola nadstavby velmi aktivně. Již v úvodních minutách nastřelil navrátilec Ondřej Fiala tyčku za Munroem. Na druhé straně se neprosadil útočník Frank Banham, Landsman proti jeho dělovce vytáhl učebnicový zákrok.

V desáté minutě se červené světlo za brankou již rozsvítilo, a to po souhře Martina Pláňka s Kimem Strömbergem, kdy druhý jmenovaný usměrnil nahrávku svého spoluhráče pod horní břevno – 0:1. Netrvalo to dlouho a Marek Uram vytěžil z přihrávky Burka Henryho dvougólový náskok – 0:2.

Zaskočený Fehérvár se do šancí příliš nedostával. Dělal mu problém přechod přes znojemskou obranu. V pětadvacáté minutě našel Šeda v prostoru mezi kruhy Urama, ale slovenský útočník se tentokrát do kotouče netrefil, neboť mu v tom bylo zabráněno maďarským bekem. Na druhé straně namířil puk do Landsmana z bezprostřední blízkosti Vas.

Byli to znovu Orli, kdo ve třicáté minutě docílil další branky. Juraj Rožník dostal přihrávku do jízdy a usměrnil puk mezi odkryté tyče. Munro se nestihl včas přesunout – 0:3. Poté se poprvé vylučovalo. Celek vedený českým trenérem Janem Nelibou se však k žádné slibné akci nedostal.

Ve třetí třetině se hosté soustředili především na defenzivní činnost. Landsman vychytal Magosiho z blízkosti i Pratta od modré. Jednu z největších šancí zápasu spálil Sofron, jenž se dostal do brejku, ale obránce Bořuta jej včas dobruslil a s pomocí znojemského gólmana mu zabránili vystřelit.

Tři a půl minuty před koncem unikl do samostatného úniku během oslabení Uram, ovšem ani jemu štěstí nepřálo a střelou švihem trefil jen dobře postaveného Munroa. Posledních devadesát sekund odehráli domácí bez gólmana a hosté ve čtyřech. Branky se však tři tisíce diváků v místní hale nedočkaly.

Jihomoravané si po dobrém výkonu připisují další dva body do tabulky a upevňují si tak první místo ve své skupině.