3:2, 0:1, 1:0
1/3
2/3

Znojmo si ze Salzburgu žádný bod neodvezlo

<em>Salzburg, Znojmo</em> - Úvod zápasu patřil domácím, kteří se rychle dostali do vedení. Beránek sice srovnal, Salzburg však znovu odskočil, tentokrát na rozdíl dvou gólů. Ani to ale Orly nezastavilo. Beroun ještě do konce první třetiny snížil a Lattner v té druhé vyrovnal. Konečné slovo ovšem měli hokejisté rakouského celku, kteří na začátku poslední periody vstřelili čtvrtou branku a těsný náskok poté udrželi až do závěrečné sirény.

Po téměř dvoutýdenní pauze se opět rozezněly mantinely mezinárodní Erste Bank Eishockey ligy a znojemští hokejisté odjížděli ke svému šestému zápasu nadstavbových bojů do rakouského Salzburgu.

První minuty utkání patřily domácímu týmu, který útočí na případné play-off z prozatím nepostupové pozice. Přesto se do úvodní obrovské šance dostal hostující Lattner, jenž v sólovém úniku zvolil střelu bekhendem, kterou však Brückler pohotovým zákrokem vytěsnil. Snaha Red Bullu byla korunována již v 5. minutě, kdy před dvoutisícovou návštěvou otevřel skóre Konstantin Komarek - 1:0. Jeho gól však musel uznat až videorozhodčí. Následně dostali Orli možnost přesilové hry, v té nejdříve nastřelil Petr Beránek tyč Brücklerovy brány, o pár vteřin později již byl úspěšný a nadvakrát poslal puk z mezikruží za záda gólmana – 1:1.

Uběhlo dalších dvacet osm vteřin a domácí se opět ujali vedení, tentokrát po zásahu nejproduktivnějšího beka týmu Dominique Heinricha, jenž překonal znojemského strážce klece ránou na lapačku - 2:1. Znojmo mělo vzápětí šanci opět skórovat po spolupráci Urama a Puchera, Brückler ale nakonec s velkou dávkou štěstí vyškrábl kotouč z brankové čáry. Salzburg dále tlačil do útoku a Kacetl měl plné ruce práce se střeleckými pokusy svých protihráčů. Paradoxně však inkasoval ve chvíli, kdy měl být v permanenci spíše gólman na druhé straně kluziště. Ve vlastním oslabení vystihl rozehrávku Orlů Raffl, zavezl puk až před znojemskou klec, kde předal puk na hůl Ryana Glenna, který poslal Rakušany do dvoubrankového trháku – 3:1. Znojmo však opět napnulo všechny síly a ještě v závěru třetiny snížilo zásluhou kapitána Jiřího Berouna, jenž po Strömbergově střele dorazil puk z hranice brankoviště do domácí svatyně - 3:2.

Do druhého dějství vlétli raketově jihomoravští dravci a v čase 22:41 srovnal průběžný stav po ideální přihrávce z rohu kluziště před bránu Jan Lattner - 3:3. V dalších minutách se ocitl pod tlakem domácí celek, znojemští hráči ale nedokázali svou aktivitu proměnit v gól. Před polovinou utkání zazvonila tyčka Kacetlovy brány po zásahu Matthiase Trattniga, poté hru okořenila i menší strkanice, v níž se zjevili Bořuta a Duco. S několika dalšími střeleckými pokusy hráčů obou týmů si s přehledem poradili maskovaní strážci klecí.

Třetí dvacetiminutovka odstartovala vyloučením znojemského útočníka Jarůška. V oslabení se ještě Orli zvládli ubránit, tři vteřiny po uplynutí trestu se napřáhl k ráně Mark Cullen a puk se zastavil až v síti Kacetla – 4:3. České mužstvo rozhodně nesložilo zbraně a vynutilo si herní převahu, tu však gólově nepotvrdilo ani v několika nabídnutých početních výhodách. Brücklera se nepovedlo překonat ani dvojici unikajících hráčů Havlík-Pucher, Brückler si poradil i s bekhendovým zakončením slovenského centra. Ke konci zápasu si ještě hostující trenér vyžádal oddechový čas a odvolal Kacetla z brány. Ani tento tah však k bodům nevedl.

George Kingston (Salzburg): V první třetině jsme hráli velmi dobře, podařilo se nám dát několik gólů. Ve druhé části hry jsme ztratili kontrolu nad pukem a český tým dokázal vyrovnat. V poslední dvacetiminutovce jsme už byli lepší a vstřelili tolik potřebný gól. Teď už se ale musíme zaměřit na další soupeře, naším cílem zůstává play-off.