2:0, 2:0, 0:0
1/3
2/3

Znojmo nedalo gól ani v pátém čtvrtfinále a loučí se se sezónou

<em>Vídeň, Znojmo</em> - Stejně jako před dvěma dny před zraky českých diváků, ani v úterý v rakouské metropoli nenašli znojemští hokejisté recept na vynikajícího gólmana Matthewa Zabu a podlehli svému čtvrtfinálovému soku 0:4. Pro Orly to znamená konec úspěšné sezóny, která skončila podobně jako ta loňská, a to ve čtvrtfinále play-off.

S jasným, ale těžkým cílem nabrat zpět ztracené sebevědomí vstoupili Orli do pátého čtvrtfinálového duelu. Prvních téměř deset minut se jim dařilo držet vyrovnaný stav, Vídeň ale byla nebezpečnější, vytvářela si šance a brzy docílila důležité první branky.

Filipa Landsmana, který tentokrát nastoupil v brance Znojma, překonal v 9. minutě Daniel Woger, jenž chytře tečoval nahození Andrého Lakose. O necelé dvě minuty později navíc zůstal zcela sám před orlí klecí Michael Schiechl, v zakončení nezaváhal a zvýšil na 2:0. To byla pro znojemské naděje tvrdá rána, z které se český tým už nevzpamatoval.

Capitals totiž na svém ledě měli převahu i po přestávce a Landsman se měl v brankovišti co otáčet. Ve 32. minutě přidal třetí zásah kapitán domácích Jonathan Ferland, poté co v přesilové hře doklepl do sítě Fraserovu střelu od modré čáry.

Největší šanci Znojma v zápase poté nevyužil Jan Lattner, jenž orazítkoval tyč za zády výborně chytajícího kanadského brankáře Zaby. Z protiútoku naopak znovu udeřilo na druhé straně. Francois Fortier završil svou individuální akci přesnou střelou, zvýšil na 4:0 a ještě před druhou sirénou prakticky definitivně rozhodl o vítězi duelu i série.

Orli se ve zbytku duelu snažili alespoň o čestný zásah, ten jim ale nebyl dopřán, a tak ve druhém utkání v řadě vyšli proti nejlepší ligové obraně střelecky naprázdno. Znojmo se tak loučí se sezónou podobně jako loni ve čtvrtfinále, celku UPC Vienna Capitals podlehlo 1:4 na zápasy.

Tommy Samuelsson (Vídeň): Celé čtvrtfinále bylo velmi obtížné. Teď jsme u konce a kluci odvedli dobrou práci. Nicméně zápasy byly daleko obtížnější, než napovídají výsledky z posledních dvou. Opět nás dnes podržel vynikající Matt Zaba, hlavně ve druhé třetině byl fantastický. Nyní už vyhlížíme k semifinále, hráči teď potřebují čas na zotavení.

Martin Stloukal (Znojmo): Co mám říkat, moje zklamání je teď velké. Soupeře jsme zase přestříleli, nicméně znovu prohráli 0:4. Viděl jsem obrovskou šanci na dobrý výsledek v sérii po našem vítězství ve Vídní, kdy jsme snížili stav série na 1:2. Naše mužstvo je mladé, kluci se se svou rolí až tak dobře nepopasovali. Je otázka, na co tento tým měl, zda tohle byl vrchol jeho schopností, nebo to snad už bylo přes hranu. To jsou věci, které potřebují určitý odstup a nerad bych teď hodnotil konkrétní hráče.