Náskok znovu nestačil, Znojmo padlo v Klagenfurtu

20.9.2013 | Lukáš Peroutka, Petra Matůšová

Podruhé za sebou Orli ze Znojma neudrželi dvougólový náskok a stálo je to body. Tentokrát na ledě úřadujícího mistra z Klagenfurtu, kde po dvou trefách Milana Procházky vedli po dvaceti minutách 2:0. Druhou třetinu ale nezvládli, třikrát inkasovali a nakonec prohráli 2:4.

4.kolo, pátek 20. 9. 2013, 19:15
Klagenfurt
Branky a nahrávky: 23. Lammers (Fretter), 37. M. Geier (S. Geier), 38. Lammers (Siklenka), 60. Fretter (Koch) – 3. Procházka (Fiala, Jarůšek), 9. Procházka (Fiala, Magovac). Rozhodčí: Berneker, Warschaw – Kalb, Widmann. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 3827. Střely na branku: 26:24. Průběh utkání: 0:2, 4:2.
EC-KAC: Weinhandl – Ratz, Pöck, Siklenka, Iberer, Furey, Isopp, Koczera, Vallant – Lammers, Koch, Fretter – M. Geier, Schuller, S. Geier – Pirmann, Schellander, Scofield – Harand, Reichel, Kreuzer.
ORLI ZNOJMO: Ullberg – Magovac, Thomas, Pavlikovský, Lattner, Sova, Bořuta, Horák – Procházka, Fiala, Jarůšek – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Müller, Bartoš, Novák.

Znojemští hokejisté zaznamenali dobrý start do utkání a již v čase 2:28 rozvlnil v početní výhodě síť za zády Weinhandla Milan Procházka. Orli se i nadále hnali do útoku, v čemž jim pomohla i přesilovka pět na tři, která však skončila bez vážnější gólové příležitosti. Ani to však Znojmo nemuselo příliš mrzet. V 9. minutě se střelou z vrcholu kruhu prosadil opět Milan Procházka.

Závěr třetiny patřil domácímu týmu, za který spálil obrovskou šanci Scofield, jenž z mezikruží netrefil branku. O chvíli později jej v podobné pozici napodobil i Fretter.

S příchodem prostřední části hry se postaral o snížení na rozdíl jednoho gólu John Lammers. Klagenfurt se postupně dostával do tempa a Orli měli plné ruce práce s chráněním svého brankoviště. Podařilo se jim ustát několik oslabení, přesto však před druhou sirénou ještě dvakrát inkasovali. Nejdříve dorazil poskakující puk za Ullberga Manuel Geier, o necelou minutu později dostal svůj tým poprvé v zápase do vedení John Lammers.

Ve třetí dvacetiminutovce byl blízko hattricku hostující útočník Procházka, jenž nastřelil tyčku Weinhandlovy klece. Znojmo se tlačilo dopředu se snahou vyrovnat, veškerá snaha však byla marná. Šedesát osm vteřin před vypršením základní hrací doby si trenér Jihomoravanů vyžádal oddechový čas a Orli nastoupili se šesti hráči v poli. Sázka na jednu kartu úspěch nepřinesla a v posledních sekundách zpečetil výhru Klagenfurtu trefou do prázdné klece Colton Fretter.

Christer Ollson (Klagenfurt): Začátek byl pro nás velmi těžký. Byl podobný jako minulé kolo s Villachem. Opět jsme dostali rychlý gól a po pár minutách prohrávali už 0:2, avšak dokázali jsme se skvěle vrátit do utkání a stav otočit. Ve třetí třetině jsme si náskok již jen hlídali.

Richard Pavlikovský (obránce Znojma): První třetina byla z naší strany vydařená. Začali jsme velmi dobře, ale poté jsme opět zbytečně ztratili náskok. To se nám teď stává až moc často. Opět jsme vedli a opět jsme prohráli. Musíme se podívat na video a probrat, co se stalo.