Orli utopili Žraloky pěti brankami

28.9.2013 | Marcela Procházková, Lukáš Peroutka

Orli do zápasu vstoupili velmi aktivně. Podařilo se jim vybudovat gólový náskok, o který sice dvakrát přišli, ale po třetím gólu už jej jen zvyšovali. Hosté se nechtěli vzdát a zkoušeli hru bez brankáře, avšak Znojmo již nedohnali, a na jihu Moravy prohráli 3:5.

6.kolo, sobota 28. 9. 2013, 17:30, Zimní stadion Znojmo
Innsbruck
Branky a nahrávky: 9. Novák (Magovac), 24. Bořuta (Beroun, Šeda), 37. Podešva (Havlík), 39. Havlík (Horák), 59. Šeda (Sova) – 22. Höller (Jurík, Frischmann), 29. Donati J. (Sims, Pittl), 59. Höller (Pedevilla). Rozhodčí: Kaspar, Kellner – Hütter, Loicht. Vyloučení: 5:8, navíc Procházka (ZNO) 5 minut + DKU. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 1843. Střely na branku: 44:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3.
ORLI ZNOJMO: Hovi – Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac, Müller – Lattner, Pucher, Jarůšek – Podešva, Bartoš, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Procházka, Fiala, Novák.
HC TWK Innsbruck: Munro – Pedevilla, Sims, Lindner, Malík, Pittl, Hörtnagl, Huber – Donati T., Donati J., Mössmer – Höller, Jurík, Salazar – Hanschitz, Schennach, Frischmann – Echtler, Stenier, Steinacher.

Druhé utkání Orlů během 24 hodin začalo náporem domácích, k němuž pomohly i dvě přesilové hry v krátkém sledu. Obrana hostů však odolala a v osmé minutě měla střídačka Innsbrucku dokonce ruce nad hlavou. Hanschitzova rána však orazítkovala jen břevno, což potvrdilo i zkoumání videa. O dvacet vteřin později bylo pro hosty ještě hůř, poté co se Patrik Novák po pravém křídle vřítil do pásma a střelou ke vzdálenější tyči překonal brankáře.

Vedení Znojma po první třetině bylo zasloužené, nevydrželo však dlouho. Necelou minutu a půl po přestávce našel slovenský útočník ve službách Innsbrucku Lukáš Jurík před brankou Alexandera Höllera, který jemnou tečí překonal Hoviho. O chvíli později Antonín Bořuta ve vlastním oslabení z rychlého brejku vrátil Orlům vedení, ale sílu přesilovek soupeře potvrdil ještě před polovinou utkání Justin Donati, na jehož přesnou trefu k tyči Hovi nedosáhl.

Přesto šli Orli do kabiny po 40 minutách spokojenější. Martin Podešva nejprve šťastným odrazem od brusle bránícího hráče a dvě minuty před koncem Adam Havlík po individuálním průniku po pravém křídle získali Znojmu vedení 4:2.

Aktivně hrající kapitán Jiří Beroun v úvodu třetí třetiny propásl šanci na další zvýšení náskoku, když švihem z mezikruží orazítkoval tyč, a pro domácí následně přišly deset minut před koncem těžké chvíle. Procházka obdržel trest na pět minut a do konce utkání za bodnutí špičkou hole, dlouhé oslabení ale Orli zvládli a své vedení tentokrát udrželi. Co víc, Jan Šeda dvě minuty před koncem do prázdné branky rozhodl o triumfu znojemských barev. Ani kosmetická úprava skóre v podobě druhé trefy Alexandera Höllera už na znojemské radosti nic nezměnila.

Jiří Režnar (Znojmo): Jsme spokojení s výsledkem i hrou týmu, jen musíme více proměňovat šance, které si vytvoříme. Měli jsme dnes o dvacet střel více než soupeř, ale vyhrajeme jen o dva góly. Jinak klobouk dolů před kluky a tím, jak výborně odehráli oslabení. V závěru jsme ustáli pětminutové vyloučení i další trest hned poté za stavu 4:2. Kdyby soupeř dal gól nebo dva, zápas se mohl vyvíjet jinak. Tato herní činnost nám ale funguje.

Daniel Naud (Innsbruck): Chtěli jsme si dávat pozor na vyloučení, jenže pak jsme z úvodních pěti minut sehráli čtyři v oslabení. Myslím si ale, že s kádrem, který máme, jsme do toho dali vše. Dvakrát jsme vyrovnali, bohužel to nestačilo. Znojmo bylo lepší.