Orli nechali Žraloky na suchu

11.10.2013 | Petra Matůšová

Znojemští hokejisté se nezalekli dlouhé cesty do Tyrolska a po rychlém úvodním gólu se po většinu zápasu drželi ve vedení, které uhlídali až do závěrečné sirény. Asistenci si připsal i brankář Sasu Hovi. Do týmové kasy tak přibyly další dva ligové body.

10.kolo, pátek 11. 10. 2013, 19:15
Innsbruck
Branky a nahrávky: 21. Höller (Salazar), 60. Donati T. (Donati J., Salazar) – 2. Podešva (Bartoš, Thomas), 23. Lattner (Hovi, Bořuta), 52. Fiala (Procházka, Sova). Rozhodčí: Strasser, Trilar – Nothegger, Rakovic. Vyloučení: 3:6. Využití 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1200. Střely na branku: 15:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
HC TWK Innsbruck: Munro – Pittl, Sims, Lindner, Malík, Stern, Switzer, Ebner, Huber – Donati T., Donati J., Mössmer – Salazar, Jurík, Höller – Hanschnitz, Schennach, Hörtnagl – Echtler, Steiner, Steinacher.
ORLI ZNOJMO: Hovi – Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac, Müller – Lattner, Pucher, Jarůšek – Podešva, Bartoš, Havlík – Kilnar, Šeda, Beránek – Procházka, Fiala, Finsterle.

Znojemští hokejisté odstartovali zápas na ledě Innsbrucku na výbornou a již ve druhé minutě se prosadil bekhendovou střelou útočník Martin Podešva. Orli si i nadále počínali aktivně a Munro se zapotil při ostré ráně Lattnera či dalším pokusu Davida Bartoše. Domácí hráči Hoviho tolik nezaměstnávali, ale i tak se finský gólman činil při akci bratrů Donatiových a střele obránce Pittla.

Prostřední dějství hry přineslo rychlé vyrovnání po chybné znojemské rozehrávce, po níž se dostali do přečíslení Salazar a Alexander Höller, jenž poslal puk za Hoviho záda. Remízový stav však nevydržel příliš dlouho. Necelé dvě minuty poté, navíc v oslabení, se z brejkové situace zakončené střelou ke vzdálenější tyči radoval Jan Lattner.

Těsně před polovinou zápasu se hostující brankář blýskl při akci Salazara, který z bezprostřední blízkosti nedokázal skórovat. Posléze Orli zvládli ubránit hned tři oslabení v řadě, do závěrečné třetiny si tak odnášeli těsné vedení.

Na začátku třetí části zazvonila tyč po zásahu Martina Podešvy. Znojmo poté ustálo další vyloučení a v čase 51:15 se zapsal do střelecké listiny Ondřej Fiala, který z dorážky překonal maskovaného muže Innsbrucku.

Hosté výborně bránili a Žraloci se jen těžko probíjeli do útoku. K zdramatizování závěru duelu jim pomohlo až znojemské vyloučení, při němž navíc trenér sáhl ke hře bez gólmana a necelou minutu před koncem Tyler Donati snížil na rozdíl jedné branky. Poslední vteřiny si Orli pohlídali a bodovali již v šestém utkání v řadě.