Znojmo podruhé sestřelilo Linz z čela tabulky

22.10.2013 | Lukáš Peroutka

Podruhé ve dvou týdnech sesadili Orli favorizovaný Linz z prvního místa tabulky EBEL. Na jeho ledě vedli v průběhu druhé třetiny už o tři góly. O náskok sice přišli, ale v prodloužení vystřelil Znojmu vítězství Ondřej Fiala. Nově složený druhý útok se postaral o tři góly.

14.kolo, úterý 22. 10. 2013, 19:15
Linz
po prodloužení
Třetiny: 1:0, 1:4, 2:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 8. Hisey (Murphy, Baumgartner), 39. Baumgartner (Hisey), 41. Ulmer (Lebler), 46. Ulmer (Murphy, Hedlund) – 25. Thomas (Šeda), 32. Pucher (Pavlikovský, Lattner), 32. Fiala (Procházka, Havlík), 34. Havlík (Fiala, Štach), 62. Fiala (Štach, Beránek). Rozhodčí: Siegel, Smetana – Hütter, Schauer. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 3259. Střely na branku: 37:35. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 4:4, 4:5.
EHC LIWEST Black Wings Linz: Ouzas – Lukas R., Murphy, MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Mayr, Fechtig – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Baumgartner – Spannring, Oberkofler, Leahy – Macierzynski, Lukas P., Scholz.
ORLI ZNOJMO: Hovi – Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac – Lattner, Pucher, Blatný – Procházka, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Kilnar, Bartoš, Finsterle.

Úvod zápasu patřil domácím. Jejich vysoký forčeking a aktivní hra dělala znojemským hráčům problémy a přinášela nebezpečné situace. V přesilové hře při vyloučení Havlíka ještě Baumgartner svou šanci nevyužil, o chvíli později v 8. minutě už ale Murphy našel ideální přihrávkou Roba Hiseyho, a ten zametl puk do odkryté branky. Už tradičně se hrál útočný hokej ve vysokém tempu, který bavil diváky.

Ti ve druhé třetině viděli dokonce pět gólů, čtyři z nich do domácí sítě. Nejprve prostřelil Ouzase v rychlém brejku obránce Andrew Thomas. To ale byla pouze předzvěst gólové smršti, která se na Linz přihnala ve 32. minutě. Vše odstartoval Peter Pucher a jeho přesné zakončení zblízka, o 14 vteřin později zužitkoval dobrou Procházkovu přihrávku Ondřej Fiala. Fiala se za další minutu změnil v nahrávače a stejnou pozici připravil pro Adama Havlíka.

Ukazatel skóre najednou na straně hostů ukazoval čtyřku a opaření domácí hledali cestu zpět do zápasu. Našli ji poměrně brzy. Ještě na konci druhé třetiny se zkušený Gregor Baumgartner trefil pod břevno a dal Orlům tušit, že po přestávce jim bude na ledě horko.

To se do puntíku splnilo. V třetí třetině zavelel na zteč nejproduktivnější hráč Linze Jason Ulmer, který ve 42. minutě proměnil Leblerův pas ve snížení na 3:4. Za deset vteřin byl v úniku podražen Hisey, nařízené trestné střílení ale proti Hovimu neproměnil. Vyrovnání přesto netrvalo dlouho. Ve 46. minutě dorazil Jason Ulmer v přesilovce Hedlundovu ránu za Hoviho záda a hala explodovala nadšením.

Skvělý hokej se šancemi na obou stranách bavil diváky i v závěru třetí části, naštěstí pro Znojmo se gólový stroj domácích zastavil u skóre 4:4. Čtyři minuty před koncem tak Kozek propásl velkou šanci k rozhodnutí a vítězství mělo patřit Orlům. Ve druhé minutě prodloužení využil přesilovku po Beránkově asistenci Ondřej Fiala a přisoudil druhý bod českému týmu.