O výhře nad Lublaní rozhodla druhá třetina

29.10.2013 | Lukáš Caha

Orli vstupovali do druhé třetiny s jednobrankovým mankem, avšak postupně se prosadili Kolarz, Beránek, Blatný a skóre se rázem otočilo. I přes drama v závěru si domácí dva body již uhlídali a po dvou prohrách v řadě opět plně bodovali.

17.kolo, úterý 29. 10. 2013, 18:30
4
Lublaň
2
Třetiny: 0:1, 3:0, 1:1
Branky a nahrávky: 22. Kolarz (Beránek, Šeda), 25. Beránek, 37. Blatný (Finsterle, Lattner), 60. Lattner (Havlík, Blatný) – 20. Blackwater (Ross, Verlič), 54. Verlič (Blackwater, Ulmer). Rozhodčí: Podlesnik, Smetana - Dreier, Smeibidlo. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 2215. Střely na branku: 42:19. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
ORLI ZNOJMO: Landsman – Sova, Pavlikovský, Thomas, Štach, Kolarz, Bořuta, Magovac – Lattner, Pucher, Blatný – Procházka, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Bartoš, Finsterle.
HDD Olimpija Ljubljana: Sila – Ross, Laplante, Grahut, Cvetek, Erman, Dervarič, Groznik – Ulmer, Verlič, Blackwater – Ograjenšek, Pešut, Koblar – Morency, Hebar – Zdešar, Ropret, Sotlar.

S Filipem Landsmanem v brance vstoupili Orli do zápasu aktivněji než jejich slovinský soupeř a zasypávali brankáře Alese Silu – taktéž dvojku svého týmu – střelami ze všech pozic. První větší šanci měl v 8. minutě v přečíslení dvou na jednoho Procházka, ranou mezi betony ale neuspěl. Znojemský tlak v úvodní třetině byl trvalý, jenže postrádal efektivitu v zakončení. Po 16 odehraných minutách propásl šanci na otevření skóre Blatný, jenž bekhendem minul odkrytou branku za ležícím gólmanem. A tak udeřilo na druhé straně. Dvě vteřiny před sirénou se Judd Blackwater trefil v přečíslení mezi Landsmanovy betony a otevřel skóre.

Naštěstí pro Orly nepříznivé skóre netrvalo dlouho. Hned po přestávce pálil od modré čáry bez přípravy obránce Michael Kolarz a svým prvním gólem za Znojmo vyrovnal. To domácím nestačilo a dál se hnali za úspěchem. Ve 24. minutě nejprve Blatný dotlačil puk do branky, ale rozhodčí branku pro postavení útočícího hráče v brankovišti neuznali. O minutu později už ale měli příznivci Znojma ruce nad hlavou, poté co Berounovu dobrou přihrávku proměnil v první gól sezóny Petr Beránek.

Poměr střel 21:5 ve druhé třetině jasně dokumentoval domácí převahu na ledě. O třetí gól v Silově síti se postarala dvojice Finsterle – Blatný. Prvně jmenovaný vypíchl puk rozehrávajícímu obránci a Zdeněk Blatný se bez přípravy trefil nad lapačku.

Dvougólové vedení dalo Orlům klid na hokejky, ve třetí třetině možná paradoxně až příliš velký. Varování ve 45. minutě, kdy Verliče v samostatném úniku v oslabení vychytal Landsman, si Znojmo příliš k srdci nevzalo. Sedm minut před koncem inkasovalo právě od Mihy Verliče tečované snížení na 2:3 a před Landsmanem bylo najednou horko.

O to víc, že čtyři minuty před koncem byl vyloučen Sova, a začaly se dít věci. Proti Ulmerovi na hranici brankoviště se český brankář stihl přesunout, o minutu později si poradil i s velkou šancí obránce Ermana. Hosté se ještě pokusili odvolat brankáře, ale Znojmo už poslední minutu zvládlo. Co víc, po buly před Landsmanem přesprintoval ledovou plochu Havlík a jeho střílenou přihrávku doklepl do prázdné branky jako pojistku vítězství Jan Lattner.

Ohlasy

Jiří Režnar (Znojmo): Věděli jsme, že to nebude lehké utkání, že se budeme trápit a nakonec to byla pravda. Když se podíváte na výsledky Lublaně, tak většinou prohraje jen rozdílem jednoho, dvou gólů. Dva body jsou doma, za to jsme rádi.