Orli ve Vídni vedli, nakonec berou bod po prodloužení

1.11.2013 | Vojta Pojer

Po bezgólové první třetině se dostaly do ráže oba týmy. Ve druhém dějství totiž padlo dohromady pět branek. Skóre načali domácí, poté ovšem skórovali hosté. Postupně se trefili Fiala, Kolarz a Lattner. Vídeň ještě do konce druhé třetiny snížila a v závěrečné periodě vyrovnala. V prodloužení byli úspěšní domácí, a tak berou Orli bod.

18.kolo, pátek 1. 11. 2013, 17:30, Albert Schütz Eishalle
Vídeň
po prodloužení
Třetiny: 0:0, 2:3, 1:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 22. Veideman (Sylvester, Gratton), 34. Ouellette (Ferland, Schlacher), 47. Ferland (Veideman, Sylvester), 65. Klimbacher (Fraser) – 25. Fiala (Procházka, Havlík), 26. Kolarz (Lattner, Blatný), 33. Lattner (Beránek, Pavlikovský). Rozhodčí: Berneker, Trilar – Kalb, Raković. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Diváci: 4 850. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.
UPC Vienna Capitals: Zaba – Matheson, Fraser, Fletcher, Veideman, Klimbacher, Schweda, Peter, Puschnik – Fortier, Gratton, Sylvester – Ferland, Ouellette, Schlacher – Keller, Olsson, Hartl – Fisher, Schiechl, Rotter.
ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Kolarz, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac – Lattner, Blatný, Finsterle – Procházka, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Bartoš.

Již od prvních třetin bylo jasné, že aktivnější budou domácí hráči. Již v první minutě ukázal skvělou akci Fortier, který svým blafákem Hoviho nepřekonal. I další dvě obrovské šance Vídně, kdy se snažili Ouelette a podruhé Fortier, neskončily ve znojemské síti. I Orli si utrhli smůlu, když Lattner zakončoval až po odpískání.

Druhé dějství bylo divácky o poznání atraktivnější. Již necelé dvě minuty po zahájení se přesně trefil Adrian Veideman, který od modré prostřelil Hoviho. Nato se ovšem rozjeli Orli. Nejdříve neuspěl Fiala, následně se ale prosadil právě Ondřej Fiala, jenž zblízka překonal Zabu. A Znojmo bylo při chuti, jen o minutu později střílel od modré Michael Kolarz, který svou ranou z mezikruží strhl vedení na stranu hostů.

Nadále byl k vidění velice pohledný hokej se šancemi na obou stranách. Za zmínku stojí především Ferlandův střelecký pokus, který jen se štěstím na straně Znojma neskončil gólem. Přesilovku na druhé straně využil Jan Lattner , který dorazil kotouč do prázdné klece. To ale nebylo vše, skóre ještě stihl korigovat Mike Ouelette, jehož gól však museli potvrdit sudí.

Domácí si svou aktivitou šli za vyrovnáním, což se nakonec i podařilo. Ve čtyřicáté sedmé minutě skóroval Jonathan Ferland. Vyrovnaná hra rozhodnutí nepřinesla, a na řadu tak přišlo prodloužení. V tom byli úspěšnější Capitals, po dvou vyložených šancích uspěl Sven Klimbacher, který rozhodl o zbývajícím bodu, který se tak připsal na stranu Vídně.