Po přetahované na ledě Klagenfurtu se Orli radují z bodu

13.11.2013 | Petra Matůšová

Znojemští hokejisté se po desetidenní přestávce opět představili na ligovém kluzišti. S mistrovským Klagenfurtem sehráli Orli vyrovnanou partii, svého rivala dokonce mírně přestříleli.

20.kolo, středa 13. 11. 2013, 19:15
Klagenfurt
po prodloužení
Třetiny: 0:0, 1:2, 2:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 27. Lundmark (Lammers, Schumnig), 45. Siklenka (Schuller, Scofield), 51. Scofield (Fretter, Spurgeon), 64. Lundmark (Siklenka) – 32. Fiala (Havlík, Procházka), 36. Beránek (Beroun, Šeda), 57. Havlík (Fiala, Procházka). Rozhodčí: Falkner, Trilar – Kalb, Hribar. Vyloučení: 3:3, navíc Geier (KLG) a Bořuta (ZNO) 5 minut. Bez využití. Diváci: 3680. Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
EC-KAC: Swette – Iberer, Siklenka, Reichel, Schumnig, Isopp, Furey, Berr, Ratz – Lammers, Koch, Lundmark – Geier M., Schuller, Geier S. – Scofield, Spurgeon, Fretter – Pirmann, Schellander, Kreuzer.
ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Kolarz, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac – Lattner, Blatný, Finsterle – Procházka, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Bartoš, Novák.

Oba týmy se po reprezentační pauze dostávaly do tempa pomaleji a v první třetině jsme se branky nedočkali. Klagenfurt a posléze i Znojmo si vyzkoušely bez většího úspěchu i přesilovou hru, ale gólmani byli prozatím bezchybní.

Poprvé se branková síť rozvlnila až s koncem 27. minuty, kdy se za záda finského maskovaného muže v barvách Jihomoravanů trefil Jamie Lundmark. Domácí se však z vedení netěšili příliš dlouho. Chvíli po polovině utkání se za Swetteho klecí hezky uvolnil Adam Havlík a přesně zavěsil. Znojmo bylo při chuti a o necelé čtyři minuty později napodobil svého kolegu z útoku Petr Beránek. Orli i nadále ostřelovali klagenfurtskou klec, ale na jistě chytajícím gólmanovi postupně ztroskotali Fiala i Lattner.

Klagenfurt se ve třetím dějství chopil iniciativy a Hovi se měl co otáčet. Stálo při něm také štěstí v momentě, kdy Iberer nastřelil tyčku. Tlak domácích však brzy přinesl kýžené ovoce a v čase 44:39 se prosadil Michael Siklenka. Rakušané i nadále těžili ze svého náporu a krátce po vyhraném buly před Hovim vrátil vedení svým barvám Tyler Scofield.

Ani znojemští hokejisté se však nehodlali vysněných bodů vzdát a tři minuty před závěrečnou sirénou srovnal průběžné skóre Adam Havlík. Vyrovnaný zápas tak dospěl až do prodloužení, ve kterém vystřelil bod navíc pro Klagenfurt Jamie Lundmark.