Prokletí s Grazem trvá dál

21.11.2013 | Petr Frömel

Znojmo sice dokázalo ve třetí třetině smazat jednogólový náskok soupeře a dostat se do vedení, obě branky vstřelil navrátilec do sestavy Jarůšek. Jenže poté domácí hráči zachybovali v obraně a soupeř trestal. Grazu tak podlehli potřetí v sezóně.

22.kolo, čtvrtek 21. 11. 2013, 18:30
Graz
Branky a nahrávky: 43. Jarůšek (Beránek, Blatný), 44. Jarůšek (Beránek, Blatný) – 23. Day (Kinasewich), 53. Latendresse (Reinthaler), 58. Lefebvre (Scalzo). Rozhodčí: Erd, Kaspar – Dreier, Ettlmayr. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 2213. Střely na branku: 29:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Kolarz, Magovac, Štach, Sova, Bořuta, Müller – Podešva, Blatný, Finsterle – Procházka, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Jarůšek, Bartoš, Novák
Moser Medical Graz99ers: Sabourin – Reinthaler, VanBallegooie, Scalzo, Lassen, Picard, Coulombe – Zusevics, Latendresse, Lefebvre – Ganahl, Day, Kinasewich – Strohmeier, Moderer, Woger – Schiechl, Laritz, Natter.

S třemi navrátilci do sestavy, zato bez Jana Lattnera vstoupili Orli do utkání aktivně a zejména první formace zatápěla obraně Grazu. Ten ale tradičně velmi dobře bránil a veškeré střely mířící mezi tři tyče pokryl výborně chytající brankář Sabourin. Znojmo bylo aktivnější, ale vyložené šance si v úvodní třetině nevytvořilo.

Po dvou minutách druhé části zlomili hosté bezbrankové skóre. Pomohla jim k tomu také trocha štěstí, Greg Day z nulového úhlu s pomocí odrazu od Hoviho nohy dostal puk za brankovou čáru. Laciná trefa Orly na dlouhé minuty poznamenala a šance si znovu vytvořili až v závěru druhé třetiny. Blatného i Jarůška vychytal Sabourin, na druhé straně Hovi skvělým zásahem betonem zastavil jistý gól volného dorážejícího Zusevicse.

Tento zásah se ukázal být ještě důležitějším ve třetí třetině. Ve 43. minutě Richard Jarůšek šťastnou tečí zády k brance usměrnil letící puk za překvapeného Sabourina a o necelou minutu později stál na konci krásné přesilovkové kombinace. Velký obrat skóre povzbudil Orly k dalšímu tlaku, jenže body jim nebyly souzeny.

Osm minut před koncem využil zaváhání v domácí obraně Olivier Latendresse a bekhendem pod břevno vyrovnal. A když už se zdálo, že zápas dospěje k dělbe bodů, našel si rychlý švih Guillauma Lefebvra cestu pod Hovim do sítě.

Jiří Režnar (Znojmo): Nezvládli jsme závěr. V posledních osmi minutách jsme se vrátili o patnáct kol zpět a znovu dělali ty stejné chyby. S Vídní jsme hráli agresivně a dnes se opět stáhli před branku. Po dvou našich gólech jsme se dostali na koně, ale místo toho, abychom toho využili, tak naše práce přišla vniveč. Vytvořili jsme tři hrubky a dostali z nich dva góly. Nedohrávali jsme hráče. Naopak Graz hrál dnes zodpovědně dozadu a vyčkával.

Po dlouhé době jsme hráli na kompletní čtyři útoky, ale ve třetí třetině hru stáhli na tři. Potřebovali jsme důraz před brankou, a proto posunuli Jarůška do první formace.

Petri Martikainen (Graz): Celý zápas hrál náš tým velmi dobře do obrany. Za stavu 1:2 jsme se nevzdali a dokázali zápas otočit. Utkání rozhodly malé detaily.