Italská mašina měla namále, Orli po dramatu těsně poraženi

30.11.2013 | Petra Matůšová

Znojemští hokejisté museli ve svém premiérovém duelu na ledě Bolzana dotahovat tříbrankový náskok soupeře. Dva góly ještě dokázali umazat, třetí přesná trefa z hole bývalého Orla Kima Strömberga se ale po závěrečné siréně ukázala jako vítězná.

26.kolo, sobota 30. 11. 2013, 19:45
Bolzano
Branky a nahrávky: 13. Schofield (Tomassoni, Beaudoin), 27. Schofield (Gander, Egger), 38. Strömberg (Santorelli, Piche) – 47. Podešva (Havlík, Štach), 51. Lattner. Rozhodčí: Babić, Gebei – Nagy, Sooß. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1796. Střely na branku: 25:36. Průběh utkání: 3:0, 3:2.
HC Bolzano: Hübl – Egger, Nicoletti, Piche, Tomassoni, Oberdörfer, Charlebois, Frank – Strömberg, J. Esposito, Santorelli – Beaudoin, Whitfield, Pance – Bernard, A. Esposito, Gander – Schofield, Zisser, Wnderer.
ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Kolarz, Štach, Müller, Sova, Bořuta, Magovac – Lattner, Blatný, Jarůšek – Podešva, Bartoš, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Fiala, Pucher, Finsterle.

Znojemští hokejisté se úvodních minut na italském ledě nezalekli a hned zkraje si vytvořili několik slibných střeleckých příležitostí. Nejdříve otestoval českého gólmana Jaroslava Hübla v kleci Bolzana Adam Havlík, o chvíli později prověřil Hübla také útočník Lattner. Orli poté s přehledem ustáli i oslabení a sami se pustili do své početní výhody. S tou ale zle pochodili a z rychlého brejku překonal Hoviho Rick Schofield.

Vzápětí mohlo Znojmo vyrovnat průběžné skóre, ale poskakující puk z prostoru brankoviště nakonec přeci jen odpálili domácí hráči do bezpečí.

V prvních minutách prostředního dějství Orli promarnili přesilovou hru a v čase 26:13 opět inkasovali. A opět z hole Ricka Schofielda. Hosté poté neefektivně naložili i s dalšími nabídnutými početními převahami a Bolzano krutě trestalo svým již třetím gólem v utkání. Exznojemský Kim Strömberg se objevil nehlídaný před Hovim a nedal brankáři šanci.

Třetí třetina se nesla v duchu velké stíhací jízdy Znojma. Nejprve se konečně v přesilovce prosadil bekhendovou střelou Martin Podešva. O necelé čtyři minuty později snížil na rozdíl jedné branky po sólové akci Jan Lattner. Orli i nadále tlačili Bolzano do defenzívy, ale Hübl i s pořádnou dávkou štěstí puk za svá záda již nepropustil.

Naopak hostům zatrnulo těsně před koncem, kdy kotouč již přešel brankovou čáru za zády Hoviho. Rozhodčí ale gól neuznali pro hru vysokou holí. Českému týmu pak nepomohla ani hra bez brankáře.