Orli na outsidera nevyzráli, z Lublaně vezou bod

13.12.2013 | Vojta Pojer, Petra Matůšová

Po první třetině, kdy se ani jeden celek neprosadil, se dostali do vedení domácí. Na to dokázali Orli zareagovat, když nejdříve vyrovnal Pucher a pak dal vedení Znojmu Podešva. Necelých pět minut před koncem však Draci vyrovnali a nakonec v samostatných nájezdech urvali druhý bod.

31.kolo, pátek 13. 12. 2013, 19:15, Hala Tivoli
Lublaň
po samostatných nájezdech
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 35. Grahut (Ropret, Hočevar), 56. Verlič (Mušič, Maculay), 65. Koblar – 39. Pucher (Pavlikovský, Kolarz), 42. Podešva (Pavlikovský). Rozhodčí: Siegel, Sporer – Loicht, Widmann. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 30:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 3:2.
HDD Olimpija Ljubljana: Sila – Erman, Ross, Macaulay, Laplante, Dervarič, Grahut, Cvetek, Groznik – Verlič, Mušič, Hebar – Ropret, Hočevar, Morency – Ograjenšek, Pešut, Koblar – Zdešar, Sotlar, Pesjak.
ORLI ZNOJMO: Hovi – Štach, Thomas, Pavlikovský, Kolarz, Sova, Bořuta, Magovac, Müller – Jarůšek, Blatný, Procházka – Havlík, Pucher, Podešva – Beránek, Bartoš, Beroun – Finsterle.

Představení znojemských hokejistů na ledě Lublaně se od úvodních minut neslo v poklidnějším duchu, oba týmy se soustředily spíše na defenzívu a větších šancí se objevovalo pomálu. Více práce měl hostující gólman Sasu Hovi, jenž vychytal v obrovské střelecké příležitosti Hebara. Na druhé straně se zaskvěl Sila proti brejkovému úniku Bartoše. Strážci svatyň si však udrželi své štíty čisté a po první dvacetiminutovce se odcházelo do kabin za bezbrankového stavu.

V prostředním dějství se začalo vylučovat a konečně padly i góly, i když na ně jsme si museli počkat až do 35. minuty. Ještě předtím však zahodil jasnou možnost Pešut, který sám před odkrytou klecí přestřelil. V čase 34:07 již udeřilo. Outsider zápasu otevřel skóre zásluhou Žigy Grahuta.

Znojmo se však s nastolenou situací odmítlo smířit a o čtyři minuty později rozvlnil síť za zády Sila slovenský útočník v barvách Orlů Peter Pucher.

Jihomoravany úvodní překonání pevné slovinské defenzívy nabudilo a se startem třetí části hry se po ráně od modré čáry radoval Martin Podešva. Poté zase pro změnu napnuli všechny své síly do útoku domácí hráči, kteří také díky dvěma přesilovkám dostali české mužstvo pod tlak. Druhou výhodu muže v poli už Slovinci dokázali přetavit v gól po zásahu Mihy Verliče.

V posledních minutách základní hrací doby už se týmy neprosadily, a tak se utkání přehouplo do prodloužení. Ani v něm se střelci do zakončení příliš nehrnuli, samostatné nájezdy se tak staly logickým vyústěním celého večera. V dovednostní disciplíně pak prokázala přesnější mušku Lublaň a Gregor Koblar rozhodl o vítězi duelu.