Lídr tabulky poražen!

15.12.2013 | Lukáš Caha

Znojmo odčinilo páteční zaváhání s Lublaní a po skvělém utkání na ledě Salzburgu si připisuje dva body! I když přijelo v oslabené sestavě a v některých pasážích hry byl soupeř lepší, díky výborné efektivitě dokázalo úřadujícího lídra tabulky skolit.

32.kolo, neděle 15. 12. 2013, 17:30
Salzburg
Branky a nahrávky: 2. Brophey (Nödl), 26. Latusa (Motzko, Milam), 41. Hofer (Komarek, Brucker), 43. Boivin (Roe, Meckler) – 8. Bartoš (Bořuta, Sova), 17. Kolarz (Jarůšek, Havlík), 25. Bartoš (Beroun, Kolarz), 39. Blatný (Müller, Jarůšek), 44. Podešva (Pucher, Havlík), 51. Havlík (Pucher). Rozhodčí: Podlesnik, Smetana – Ettlmayr, Hofer. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:2. Diváci: 2 085. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:6.
EC Red Bull Salzburg: Brückler – Heinrich, Fahey, Mühlstein, Boivin, Welser, Milam, Pallestrang – Latusa, Cullen, Motzko – Nödl, Roe, Meckler – Kristler, Brophey, Keith – Brucker, Komarek, Hofer.
ORLI ZNOJMO: Hovi – Müller, Thomas, Pavlikovský, Kolarz, Sova, Bořuta, Magovac – Procházka, Blatný, Jarůšek – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Bartoš, Beránek – Finsterle.

Diváci v aréně se ještě ani nestihli usadit a už se mohli radovat z prvního gólu. Evan Brophey potrestal chybu znojemské obrany a z ideální pozice poslal kotouč za Hoviho. Hostům dodala energii následující přesilovka, přesto se prosadili až při hře pět na pět. Ze středního pásma až k Brücklerovi dobruslil David Bartoš, který backhandovou střelou vyrovnal.

Ve zbytku třetiny se na straně Red Bullu vylučovalo ještě čtyřikrát, což Orlům pomohlo k další brance. V přesilovce pět na tři se z bezprostřední blízkosti trefil obránce Michael Kolarz. Také Hovi na druhé straně měl plné ruce práce, a to především s dorážejícím Hoferem.

Ani ve druhém dějství góly nechyběli. V pětadvacáté minutě poslal hosty do dvoubrankového náskoku David Bartoš, jenž unikl do brejku. Vzápětí si poprvé zahráli přesilovku domácí a po patnácti sekundách ji trefou pod břevno zužitkoval Manuel Latusa.

Do dobré šance se následně dostal Beroun, ale Brückler včas vytasil beton. Za Salzburg se z ideální pozice neprosadil Nödl. Devětadvacátá minuta patřila hokejové parádičce v provedení Jana Müllera. Znojemský obránce prokličkoval domácí defenzívou, jeho střela se pouze odrazila od brankáře a dojíždějící Zdeněk Blatný navýšil na 4:2 pro svůj tým.

Úvod třetí dvacetiminutovky patřil Red Bullu, který během necelých dvou minut dokázal vyrovnat. Nejprve doklepl odražený kotouč do odkryté klece Fabio Hofer a následně se z mezikruží prosadil i Michael Boivin. Orli však rychle odpověděli. Během přesilové hry přehodil puk přes beton gólmana Martin Podešva.

V jednapadesáté minutě vrátil českému týmu dvoubrankové vedení Adam Havlík, když v pádu zametl kotouč za brankovou čáru. Poté museli hosté dvakrát do čtyř a již v pětapadesáté minutě sáhli domácí ke hře bez gólmana. Znojmo si však body pohlídalo.

Jiří Režnar (Znojmo): Čekali jsme, že ve třetí třetině na nás nastoupí tvrdě a důrazně. To se potvrdilo a dokázali hned v úvodu vyrovnat. Naštěstí jsme rychle odpověděli, což byl rozhodující moment zápasu. Jsme rádi, že jsme ty dva body urvali.

Bohužel teď víc hráčů nemáme, musíme počkat, až se uzdraví. V pondělí se trochu zregenerujeme a další den jedeme do Linze pravděpodobně ve stejném složení. Je to náročné hrát zápasy s těžkými soupeři a do toho ještě cestovat. Škoda, že nehrajeme doma.

Na mezeru mezi šestým a sedmým místem se nedíváme. Musíme odehrát každý zápas na sto procent a sbírat body.