Jeden gól na body z Linze nestačil

17.12.2013 | Lukáš Peroutka

Po šesti zápasech v řadě vyšli znojemští hokejisté poprvé bodově naprázdno. Prohráli na ledě Linze, kde se domácí dvěma slepenými góly v první třetině dostali do vedení a zápas dovedli do úspěšného konce. O jediný gól Orlů se postaral Michael Kolarz, řadou skvělých zásahů se prezentoval Sasu Hovi.

33.kolo, úterý 17. 12. 2013, 19:15
Linz
Branky a nahrávky: 12. MacDonald (Moran, Hedlund), 12. Leahy (Murphy, Hisey), 39. Lebler (Murphy, Lukas R.) – 26. Kolarz (Beránek, Havlík). Rozhodčí: Gebei, Kincses – Johnston, Sooß. Vyloučení: 5:8, navíc Hisey 5 minut – Blatný 5 minut a 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 3850. Střely na branku: 39:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
EHC LIWEST Black Wings Linz: Ouzas – Lukas R., Murphy, MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Mayr, Fechtig – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Leahy – Iberer, Oberkofler, Baumgartner – Scholz, Lukas P., Spannring.
ORLI ZNOJMO: Hovi – Müller, Thomas, Pavlikovský, Kolarz, Sova, Bořuta, Magovac – Procházka, Blatný, Jarůšek – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Bartoš, Finsterle.

Do orlí sestavy prořídlé zraněními se vrátil alespoň jeden z marodů, útočník Jan Šeda. Začátek duelu však patřil domácím. Ti si vytvářeli mírný tlak a především šance. Hedlundovi i Oberkoflerovi se ale do cesty za prvním gólem postavila konstrukce znojemské branky.

Necelé čtyři tisíce diváků v zaplněné aréně se tak mohly radovat až ve 12. minutě. Zato hned dvakrát! Obránce Frank MacDonald se nejprve v signalizované výhodě dostal ke střele z bezprostřední blízkosti a překonal Hoviho, o 22 vteřin později pak ranou bez přípravy skóroval po dobré přihrávce od Murphyho Patrick Leahy.

Šok pro znojemské barvy nezmírnila ani následná přesilovka při vyloučení Leblera. Naopak, Leahy se v ní dostal do brejku a byl blízko třetí brance Linze, tentokrát však ze vzájemného souboje vyšel úspěšněji výborně chytající Sasu Hovi.

Znojmo se prosadilo až po přestávce. Vyloučení Leblera potrestal tři vteřiny před vypršením trestu obránce Michael Kolarz, jenž stál na konci rychlé přesilovkové kombinace. Orli následně zatlačili svého soupeře do defenzivy, ten ale hrozil z rychlých brejků.

O větší vzrušení v hale se v polovině utkání postarali Hisey a Blatný, kteří po vzájemné potyčce vyfasovali pětiminutové tresty, znojemský útočník navíc ještě 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku. Tuto přesilovku ještě domácí nevyužili, v samotném závěru třetiny ale dostali k dispozici dvojnásobnou výhodu při vyloučeních Sovy a Müllera, a tou už nepohrdli. Brian Lebler dostal přihrávku mezi kruhy a tvrdou ranou nedal Hovimu šanci.

Znojemští v úvodu poslední třetiny zvýšili tempo a pokoušeli se s nepříznivě se vyvíjejícím duelem ještě něco udělat, do větších šancí se však nedostávali. Linz bránil efektivně a i když na rozdíl od prvních dvou dějství neměl střeleckou převahu, dokázal utkání s přehledem dovést do úspěšného konce a k zisku dvou bodů.