Neporazitelnost proti Dornbirnu skončila

20.12.2013 | Marcela Procházková, Petra Matůšová

O vítězi zápasu rozhodla druhá třetina, kdy hosté dokázali vstřelit celkem čtyři branky. Domácím se podařilo skórovat pouze dvakrát zásluhou Lubomíra Štacha a Adama Havlíka, to ale na vítězství nestačilo.

34.kolo, pátek 20. 12. 2013, 18:30, Zimní stadion Znojmo
Dornbirn
Branky a nahrávky: 34. Štach (Procházka, Blatný), 42. Havlík – 19. Mink (Arniel, Aquino), 21. Sonne (Oraze, Aquino), 33. Arniel (Montgomery, Grabher Meier), 34. Aquino (Mink), 36. Mink (Lembacher, Aquino), 51. D´Alvis (Grabher Meier, Arniel). Rozhodčí: Kincses, Smetana – Smeibidlo, Sooß. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 017. Střely na branku: 53:46. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6.
ORLI ZNOJMO: Hovi (34. Landsman) – Štach, Thomas, Pavlikovský, Kolarz, Sova, Bořuta, Magovac, Müller – Procházka, Blatný, Bartoš – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Jarůšek – Nováček, Špaček Finsterle.
Dornbirner Eishockey Club: Madlener – Magnan-Grenier, Montgomery, Lembacher, Oraze, Plante – Aquino, Sonne, Mink – D´ Alvise, Arniel, Grabher Meier – Petrik, Jarrett, Mairitsch – Putnik, Feichtner, Häußle.

Znojmo otevřelo utkání brzkou přesilovkou, v níž obrovskou šanci spálil útočník Podešva, jenž z prostoru před brankovištěm nedokázal propasírovat puk přes ležícího Madlenera. Orli i v dalších minutách hýřili aktivitou a dornbirnská defenzíva se měla co otáčet. Popasovala se ale i se střelou Blatného z otočky a pokusem Puchera, po němž zůstal puk v lapačce gólmana.

Ani hosté nelenošili a dokázali si vytvořit několik zajímavých momentů. V jednom z nich se po znojemské chybě objevil před Hovim Mairitsch a následně ještě dorážel Aquino, znojemský brankář nedovolil kotouči projít do sítě. Na konci 19. minuty už však ani Hovi nezabránil úvodnímu gólu zápasu, když jej střelou po zemi mezi betony propálil Graham Mink.

Prostřední dvacetiminutovka v podání Znojma byla jednou z nejhorších v této sezoně. Dornbirn navíc trestal každou orlí chybu a postupně navyšoval svůj náskok. Už v čase 20:34 se z prostoru od tyčky prosadil Brett Sonne. V následující méně záživné pasáži se hra přelévala ze strany na stranu, vyložené šance ale scházely.

Až krátce po polovině duelu opět udeřili hosté a v rozmezí minuty dvakrát skórovali. Nejdříve se přesnou tečí prezentoval James Arniel a Hoviho ze znojemské brány vyhnal nejproduktivnější hráč Dornbirnu Luciano Aquino. Domácímu publiku se vývoj hry vůbec nelíbil, což začalo dávat najevo pokřikem „Budíček“. Orli na chvíli zmobilizovali síly a po střele Lubomíra Štacha od modré čáry zmizela nula z konta Madlenera.

Ani střídající Landsman však příliš dlouho odolávat nedokázal a vyražený puk usměrnil do odkryté klece Graham Mink. Z rychlého brejku mohl poté snížit Zdeněk Blatný, mířil však jen nad hostující svatyni.

Co se nepovedlo Blatnému, napravil na začátku třetí třetiny Adam Havlík, jenž v oslabení ujel dornbirnské obraně a napálil puk do růžku. Orli se alespoň zčásti vzchopili a zaveleli do útoku – Jarůšek nastřelil z mezikruží rameno Madlenera. To však bylo ze znojemské strany vše. Naopak šestý zásah přidal po objetí domácí svatyně a přesně bekhendově střele z ostrého úhlu pod horní tyčku Chris D´Alvise.

Znojmo si ještě vyzkoušelo s nevalným úspěchem dvě početní výhody, zmar však Orli ze svých hokejek nesmyli až do závěrečné sirény.

Jiří Režnar (Znojmo): Jak řekl jednou Petr Draisaitl, jsou dny, kdy se vůbec nevyplatí vylézat ven a je lepší zůstat doma. Ten den jsme si vybrali proti Dornbirnu. Dvanáct minut jsme odehráli slušně, pak jsme propadali v defenzivě a všem ostatním. Podobné chyby v obraně jsme dělali v Linzi, kde nás ale podržel Sasu fantastickými zákroky. Určitě je potřeba na hře něco změnit, protože jinak s Bolzanem dostaneme gólů patnáct.

Dave MacQueen (Dornbirn): Pro nás je to velká výhra, Znojmo je velice dobrý tým. Moc se mi líbil styl, s jakým jsme hráli, poslední dva týdny předvádíme pohledný hokej. Hráči plnili přesně to, co jsem po nich chtěl, dělají to pravidelně a pak hra vypadá tak jak vypadá. Snad máme nakročeno k lepším výsledkům.