Újpesti
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. UJP (10:6)

Hned po úvodním buly se do čela dostali hosté. Novotný nejprve statečně bránil svoji svatyni, avšak ve čtvrté minutě už podlehl. Ken Kuusk rychlou střelou mezi betony otevřel skóre utkání. Radost hostům z vedení ale dlouho nevydržela. O necelé tři minuty později se prosadil Lukáš Nováček, který šikovně prokličkoval mezi obranou a kolem pravé tyčky poslal kotouč po zemi za brankovou čáru. Hra poté chvilku pokračovala 4/4. Jakmile se Orli dostali do plného počtu vydali se do útoku. Jakub Švanda jen lehce klepl do kotouče, který se doklouzal skrz Soosovy betony k pravé tyčce, kde si jej zmatený gólman nevšiml a touš pomale přejel brankovou čáru. Domácí, podobně jako hosté v předchozí situaci, svoje vedení dlouho neudrželi. Balazs Varga si najel do pravého kruhu odkud vystřelil. Puk se odrazil od tyčky a zaletěl za záda domácího gólmana. Orli se pak v závěru třetiny dostali ještě do několika pěkných situací, ale do kabin nakonec odcházeli za vyrovnaného stavu 2:2.

Druhá třetina byla jasně v režii domácího celku. Po dvou minutách se rozvlnila síť soupeřovy klece po střele Vojtěcha Žemličky. Hosté si poté zahráli oslabení, ale i tak měla orlí obrana plné ruce práce. Po vhazování v útočném pásmu domácích bylo ale vše jinak. Ze Znojemské strany přišla rychlá gólová smršť. Jako první překvapil střelou mezi betony Matyáš Hložek . Po něm přišla přesná střela z hole Marka Špačka, který poslal kotouč pod horní tyčku. Hosté nedostali ani chvilku na oddych a Soosa už znovu lovil kotouč ze své branky. Tentokráte ho překvapil rychlý úder opět od Vojtěcha Žemličky, který tak svému týmu zajistil vedení 6:2. Hra se poté na chvilku uklidnila, ale Orli ke konci třetiny zaváhali. Pustili si hosty příliš k tělu a Martin Saga využil prázdného prostoru v Novotného brance a úspěšně zakončil. Újpesti tak snížila na rozdíl tří branek.

Začátek třetí třetiny se nesl v poměrně klidném tempu. Pohodovou hru narušil až Aleš Pelikán, který střelou pod lapačku vsítil pro domácí sedmý gól v utkání. Pro Orly poté přišla tvrdá rána v podobě hry pět na tři. Hostům se nedařilo úspěšně zakončit až do doby, kdy domácím pominulo jedno vyloučení a na led naskočil čtvrtý hráč. Gól, který Znojmo obdrželo ale nebyl z přímo zásluhou hostujících hráčů. Laszlo Fulop, doklepl kotouč k levé tyčce domácí brány, ale jeden ze znojemských hráčů bruslí dostrčil kotouč za Novotného záda. Jihomoravanům se ale zdál jejich náskok příliš malý a znovu se pustili do rychlého útoku. Jako první překonal Soose Radovan Holub. O minutku později poslal kotouč do sítě střelou pod lapačku Lukáš Nováček a skóre utkání bylo už 9:4.

Překvapení hostů však trvalo dál. Desátou a zároveň poslední branku za Orly vstřelil opět Radovan Holub, který přesnou střelou mezi betony definitivně potvrdil výhru Znojma. Hostům ještě zbývalo necelých sedm minut třetí třetiny na to, aby se alespoň pokusili snížit. Brzy po Holubovi rozvlnil domácí síť střelou pod horní tyčku znovu Laszlo Fulop. Za faul kolenem byl na pět minut vyloučen Radosavljevic, a hra tak pokračovala za stavu pět na čtyři. Poslední gól utkání si připsal Martin Sagi, kterému se podařilo až na třetí pokus dostat kotouč za Novotného záda.

Petr Kučírek (Znojmo): Z naší strany velmi nezodpovědný výkon. Obránci, na kterých všechno stojí dělali neuvěřitelné chyby. Dalo by se říct, že dneska jsme utrpěli vítězství. Naše hra vůbec neodpovídá výsledku z utkání. Mladší hráči ale hráli dobře, ty musím pochválit.