Lublaň
1/3
2/3

Proti silné Lublani junioři zvítězili

Znojmo se po špatné úvodní části zlepšilo a čtyřmi góly v prostřední dvacetiminutovce nepříznivý stav otočilo. V závěrečné periodě ale o slibný náskok přišlo a jelikož se ani v prodloužení nerozhodlo, přisly na řadu samostatné nájezdy. V nich dominovali hokejisté s orlem na prsou, kteří proměnili dva nájezdy ze dvou pokusů, zatímco soupeř ze tří pouze jeden.

První třetina přinesla ze začátku poměrně klidný hokej. Žádný z celků nespěchal a v útočném pásmu si nikdo nepobyl příliš dlouho. Domácí brzy postihlo oslabení, ale brankář si příliš nezachytal. Podobně ale vypadala i přesilová hra domácího celku. I přes početní výhodu Znojma se spíše dařilo Lublani. Hosté se několikrát dostali do hezkých šancí, ale Dovina byl na všechny střely připraven. Ve třinácté minutě přišel zvrat, v podobě vstřeleného gólu ze strany hostů. Mark Cepon využil zmatené situace před domácí klecí a z těsné blízkosti si připsal první branku utkání. Jihomoravané si moc dlouho neodpočinuli. Po vhazování v útočném pásmu se totiž opět připomněli hosté. Aljaz Uduc si všiml odraženého kotouče a střelou mezi betony zvýšil náskok slovinského týmu na 2:0.

Do druhé části zápasu vstoupili Orli velmi dravě. Po třiceti sekundách hry se ozvala siréna ohlašující branku v utkání. Marek Špaček přesnou střelou k tyčce snížil náskok slovinského soupeře. Lublaň dostala šanci dotknout se kotouče až o dvě minuty později. Tuto příležitost měl ale pouze brankář Trelc, který po střele Roberta Cerovečkiho lovil kotouč ze své svatyně.

Kontrolu nad vývojem utkání si Orli na svoji stranu zcela přenesli dalším gólem. Zásluhu na tom měl především Lukáš Nováček , který přesnou střelou poslal kotouč za brankovou čáru. Hra se poté příliš neuklidnila. Orli dále pokoušeli štěstí a snažili se propasírovat kotouč za Trelce. Velkou šanci měl Michal Kacetl, který byl rozjetý v mezikruží. Dva hostující hráči ho ale pohlídali a ze střely nakonec nic nebylo. Na chvíli to vypadalo, že se hra otočila ve prospěch hostů. Po střele od jednoho ze soupeřů se rozezvonila tyčka domácí klece. Znojmo si ale brzy opět převzalo scénář nad utkáním. Marek Špaček vypíchl kotouč jednomu ze slovinských hráčů a skóroval k levé tyčce. Po zbytek třetiny se do větších šancí dostávali už jen hokejisté s orlem na prsou. Gól ale už z žádné situace nevzešel.

Hosté si přes přestávku odpočinuli a do třetiny nastoupili aktivněji než do těch předchozích. Nejprve se do slibné šance dostal Cepon, ale Dovina měl betony na svém místě. O chvilku později už si ale se střelou poradit nedokázal. Miha Humar našel skulinku mezi betony hostujícího gólmana a snížil orlí náskok na jedinou branku. Znojmo se pak potýkalo s oslabením, ale obrana byla vždy na svém místě a hosté neměli žádnou výraznou šanci na vyrovnání. Nakonec se jim ale podařilo ubruslit domácí celek a Nik Truden protlačil kotouč do sítě mezi levou tyčkou a betonem domácího gólmana. Orli se sice snažili rozhodnout utkání ještě v základní hrací době, ale hosté byli opačného názoru a hru udržovali za každou cenu ve středním pásmu.

V prodloužení si Znojmo opět připsalo několik hezkých šancí, ale o vítězi nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byli nakonec úspěšnější domácí a zaslouženě vyhráli.

Petr Kučírek: Lublaň je první ve skupině, takže to byl pro nás těžký soupeř. Po první třetině jsme prohrávali 0:2, ale musím mančaft ocenit, že se dostal do stavu 4:2. Pak jsme přestali bruslit, oni se dostali do tlaku a vyrovnali. Přesto si myslím, že jsme dnes zaslouženě vyhráli.