2:0, 2:0, 1:1
MAC Budapešť
1/3
2/3

Všechny třetiny přinesly shodně dva góly. V první i druhé padaly branky jen do sítě Budapeště, v té závěrečné kapituloval jednou i znojemský gólman.

Po delší pauze se znojemští juniorští hokejisté opět představili před domácím publikem. Úvod utkání s Budapeští byl spíše opatrný, přesto již ve třetí minutě musel gólman Dovina vytěsnit puk ramenem mimo svou bránu. Také na druhé straně bylo horko po individuální akci Hložka, jehož však dokázal vychytat Zaka. Následně si Orli zahráli přesilovou hru pět na tři, v níž však zazvonila pouze tyč maďarské klece.

První třetina se nezadržitelně blížila ke svému konci a ubíhaly i poslední vteřiny početní výhody, když se po přihrávce Cerovečkiho prosadil před brankovištěm Tomáš Hačecký. O necelou minutu později navýšil vedení Lukáš Nováček, který se dokázal prosadit proti přesile soupeře a poslat puk mezi betony gólmana.

Prostřední dějství odstartovali Orli na výbornou a již v čase 21:53 si nepokrytý Aleš Pelikán přebral puk u tyčky a poslal jej do odkryté části brány. Znojmo mohlo opět skórovat po chybné rozehrávce Maďarů, kteří namazali na hůl Hačeckému. Jeho střelu, ale i následné dorážky si však Zaka pohlídal.

Několik vyloučení na obou stranách poté trochu rozkouskovalo hru, velkou příležitost ke snížení měl především Fedosoff. Ten však sám před bránou poslal puk jen do prostoru, kde hlídkoval Dovina. O chvíli později již udeřilo. Ovšem na druhé straně kluziště, kde ihned po buly poslal puk do horního růžku Vojtěch Žemlička.

Třetí část hry začala pro znojemské hokejisty hodně nešťastně. Po chybě gólmana se k puku dostal Arpád Németh, který našel skulinku mezi betony Doviny. Další minuty již nepřinesly nějak líbivý hokej. Orli si převážně hlídali svůj náskok a hosté se v útoku nemohli kloudně prosadit. V závěrečných minutách tak už jen podtrhl skóre Tomáš Hačecký, jenž dorazil do sítě odražený kotouč.

Petr Kučírek (Znojmo): S výsledkem jsem spokojen. Jen jedna věc mě trochu mrzí...když vedeme 2:0, tak kluci přestanou hrát to, co mají. Každý si dělá co chce. Pak nám ze hry vzniká trochu anarchie. Před zápasem bych ale tento výsledek bral všemi deseti. V neděli hrajeme s Vídní, obávám se, že takový výkon na ni rozhodně stačit nebude. Musíme se zlepšit v obranné činnosti, tam máme stále mezery. Opět jsme nedokázali proměnit přesilovku pět na tři. Přesilovkám se věnujeme každý týden na tréninku, ale jakmile jsou hráči na ledě při utkání, tak do nich téměř vždy vloží něco, co tam nepatří.

Koňařík je dlouhodobě zraněný, má potíže se zády. Do Ameriky nám teď odjel i gólman Jakub Novotný.