0:0, 3:0, 1:1
LA Stars
1/3
2/3

Góly začaly padat až ve druhé třetině, mladí Orli se v ní trefili celkem třikrát. Soupeř na začátku třetího dějství snížil, ale poslední slovo měli opět domácí hokejisté.

Na ledě se utkal třetí a druhý tým ligové tabulky a hned v prvních minutách utkání jsme viděli nastřelené tyčky na obou stranách kluziště. První třetina i nadále přinášela vcelku zajímavý hokej s dobrými gólovými příležitostmi. Více ze hry měli domácí hokejisté, hlavně spolupráce Nováčka se Špačkem několikrát zle zatopila hostující obraně. Znojemský gólman Dovina i brankář LA Stars Foltan se ale činili a puk za svá záda nepustili.

Druhé dějství odstartovalo menší rvačkou, ale hlavně úvodním gólem utkání. Ten přišel v čase 24:18, kdy tvrdou ránou propálil obranu i Foltana Jakub Švanda. V následující pasáži hry se Orli museli spíše bránit, zejména rána Wallnera z vrcholu kruhu zaměstnala Dovinu. Těsně po polovině zápasu však přišel druhý přesný zásah do rakouské sítě, tentokrát jej měl na svědomí znojemský kapitán Michael Theimer.

Vzápětí dostali Stars příležitost snížit, ale v nařízeném trestném střílení Brunner ztroskotal na pevných betonech Doviny. Ještě v téže minutě pak po ukázkové kombinaci tří znojemských hráčů zakončoval nad lapačku Foltana Vojtěch Žemlička.

Závěrečné dějství přineslo rychlou branku hostů, kterou si připsal Marco Richter, jenž po individuální akci poslal puk pod betonem Doviny do sítě. Znojemští hráči si pak mazácky pohlídali další průběh hry. Museli sice bojovat s několika vyloučeními, ale i v početní nevýhodě si dokázali svůj náskok pohlídat. Dokonce ještě v posledních minutách upravil na konečných 5:1 Tomáš Hačecký, který využil chytré přihrávky Košťála a z prostoru před brankovištěm propálil gólmana.

Ještě před sirénou vzplály mezi oběma střídačkami emoce, které doprovázely hráče obou týmů až do kabin. To už ale nic nezměnilo na zasloužené výhře Orlů.

Petr Kučírek (Znojmo): Nebyl to úplně nejlepší výkon, ale s výsledkem můžeme být maximálně spokojení. Z naší strany to byl hlavně dobře takticky odehraný zápas. Kluky můžu za dodržení taktiky pochválit. Co se týče konce utkání, které bylo poznamenáno několika šarvátkami...připisuji to na vrub rozhodčím, kteří si nechali proklouznout zápas mezi prsty. To celé už potom bylo jen vyústění nesrovnalostí, které byly k vidění v průběhu celé hry.