Vídeň
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. VIE (5:6)

Znojemští hokejisté odstartovali utkání nešťastně a již ve 3. minutě se po šikovném usměrnění z hole Maria Seidla ocitl puk za zády trochu zmateného Doviny. Orli postupně i díky dvěma přesilovkám převzali iniciativu a v polovině třetiny srovnal po krásné sólové akci Vojtěch Žemlička. Znojmo mělo i nadále gólové příležitosti a poprvé se dostalo do vedení v 16. minutě po kombinaci Hložka a Zbyňka Horáka.

Prostřední dějství se neslo v klidnějším duchu. Až v závěru si dokázaly oba celky vytvořit několik slibných šancí – Žemlička tečoval těsně vedle tyče, stejně si počínal i Nováček po přesném pasu Špačka, na druhé straně pak vychytal Dovina z bezprostřední blízkosti aktivního Bauera. Jedinou branku tak zaznamenal Tomáš Hačecký, jenž byl nejrychleji u odraženého puku, který doklepl za záda Kickerta.

Třetí třetina nabídla nejvíce gólů. Nejdříve Orli odskočili soupeři na rozdíl tří branek zásluhou Lukáše Nováčka, který těžil z dobré práce celé útočné trojice a zakončoval do prakticky prázdné klece. O chvíli později se podařilo Vídni zkorigovat po smolné teči bruslí Cílka, jenž usměrnil za brankovou čáru nahození Saschy Bauera.

A vzápětí přišly gólové žně. Nejprve vrátil svým barvám tříbrankový náskok Marek Špaček. O pár vteřin později prolétl znojemskou obranou Stephan Fellinger a bekhendem překonal Dovinu. Uběhla necelá minuta a už to bylo jen o jeden gól, když další hrubku domácí defenzívy potrestal Sascha Bauer. Totální kolaps Znojma a vyrovnání skóre pak završil po hezké kombinaci Mario Seidl.

Utkání tak dospělo až do prodloužení, v němž si více nebezpečných příležitostí vytvořila Vídeň, která nejdříve nastřelila horní tyč Dovinovy klece a dvacet devět vteřin před koncem pak podtrhl dílo znojemské zkázy a zároveň svůj hattrick Mario Seidl.

Petr Kučírek (Znojmo): Do stavu 5:2 můžu být s naší hrou spokojený, ale pak jsme se dopustili několika obrovských chyb, které nás stály zápas. Každý si začal dělat, co chtěl. Mysleli jsme si, že výsledek je hotový. U hráčů, kteří mají ambice dostat se do A-týmu, bych si představoval jiný přístup k zápasu. Tímto mě zklamali. Ztráta bodů s Vídní nás může velmi mrzet.