Linz
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. LIN (2:3)

Úvodní třetina přinesla hned zkraje několik vyloučených hráčů. Ani jeden tým však s početní výhodou nedokázal efektivně naložit. Hokejisté na obou stranách si vytvářeli tlak, hosté dokonce měli o něco více střeleckých příležitostí, ale obrany v čele s gólmany dlouho odolávaly. O změnu skóre se nepostaral ani Marek Špaček, který neuspěl při nařízeném trestném střílení.

První pohyb na ukazateli stavu tak přišel až s 28. minutou, kdy se po individuální akci zakončené bekhendovou střelou prosadil Stefan Gaffal. Orli následně zaveleli do útoku, ale Nováčkův pokus o únik ani střela Špačka z bezprostřední blízkosti a dorážka Žemličky úspěch neslavily. Naopak s koncem druhé části hry ještě nastřelil útočník Linze Macierzynski tyčku Helešicovy klece.

Co se jen stěží dařilo v průběhu prvních dvou třetin, přišlo v míře vrchovaté na začátku té třetí. Nejprve zchladil znojemské hokejisty v čase 40:18 Kevin Macierzynski, jenž poslal puk ideálně mezi Helešicovými betony za brankovou čáru. Domácí se však hodně rychle oklepali a zásluhou Roberta Cerovečkiho snížili. Neuplynula ani minuta a bylo vyrovnáno. Po přesném Špačkově pasu usměrnil puk do sítě Lukáš Nováček.

Trochu divokou pasáž poté vystřídaly poklidnější chvíle. Orli měli více ze hry, přesto nedokázali vyzrát na jistého Dechela v rakouské svatyni. Rozuzlení duelu tak přinesla až 58. minuta, v níž nejdříve spálil slibnou příležitost Nováček a z následného brejku namířil kotouč do horního růžku Stefan Gaffal. Znojmu už poté nepomohla ani hra bez brankáře a cesta do play-off tak dostala vážné trhliny.

Petr Kučírek (Znojmo): Klukům nemůžu nic vyčítat, byla vidět bojovnost, měli jsme i více ze hry. Zápas ale rozhodly tři hrubé chyby, které by neudělali ani mladší žáci. Jestli se chtějí někteří hráči dostat do A-týmu, tak si taková zaváhání nesmějí dovolit. Navíc jsme měli obrovskou smůlu v zakončení. Šance byly, bohužel jsme je nedokázali zužitkovat.