Pro juniory sezóna skončila

8.3.2014 | Marcela Procházková, Petra Matůšová

Hosté měli už od začátku zápas pod kontrolou. Ve druhé části hry se jim podařil vybudovat tříbrankový náskok, se kterým si Orli nedokázali poradit. V utkání si vstřelili pouze dvě branky, a to zásluhou Koňaříka a Hačeckého.

71.kolo, sobota 8. 3. 2014, 16:30, Zimní stadion Znojmo
Fehérvár
Branky a nahrávky: 22. Koňařík (Košťál, Hačecký), 57. Hačecký (Košťál) – 17. Erdely (Kocsis), 24. Reisz (Izsak), 28. Sofron A. (Szabo), 40. Arany. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 35:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4.
ORLI ZNOJMO: Dovina – Švanda, Theimer, Hloupý, Křípal, Koňařík, Michalica, Cílek, Toman – Žemlička, Nováček, Špaček – Hložek, Košťál, Hačecký – Kacetl, Cerovečki, Horák – Holub.
Fehérvár AV19: Agoston – Arany, Reiter, Vokla, Korbuly, Arkovics, Lengyel – Kocsis, Erdely, Vincze – Izsak, Reisz, Hamvai – Sofron, Szabo, Pukli – Krausz.

Na znojemském ledě byl zprvu k vidění vyrovnaný hokej. Oba týmy se představily v několika zajímavých útočných akcí, ale brankáři své barvy podrželi. Postupně však začali získávat převahu hosté, kteří nejdříve orazítkovali tyč Dovinovy klece. V další akci pak Kocsis ztroskotal na dobře se přesouvajícím znojemském maskovaném muži. Na druhé straně se Špaček pokoušel zblízka překonat beton Agostona. Úvodního gólu jsme se dočkali až v 17. minutě, kdy se Csanad Erdely trefil švihem pod břevno.

Se vstupem do druhého dějství dokázali Orli rychle vyrovnat zásluhou Jana Koňaříka. Z tohoto skóre se ale domácí neradovali dlouho. Dvě minuty poté se z prostoru před brankovištěm prosadil Aron Sandor Reisz. Ještě před polovinou duelu si Čerti zajistili dvoubrankové vedení. Dovina si musel poradit s několika střelami v krátkém sledu za sebou, na poslední ránu Adama Sofrona nad lapačku už ale nedosáhl.

Domácím se nedařilo prosadit ani v přesilových hrách a na jejich hokejky se vkrádal zmar. Čtvrtý zásah do jihomoravské svatyně pak přidal pár vteřin před sirénou Mate Arany.

Třetí část hry už se prakticky jen dohrávala. Znojmo nemělo dostatek vůle s výsledkem ještě něco udělat. Vědomi si toho, že ani výhra by je do play-off neposunula, nedokázali si Orli vytvořit souvislejší tlak. Až krátce před samotným závěrem přesně zamířil pod horní tyčku Tomáš Hačecký, jenž tak ustanovil konečný výsledek na číslech 2:4. Znojemští hokejisté tedy končí sezonu těsně před branami play-off.

Petr Kučírek (Znojmo): I když Fehérvár nepřijel v kompletní sestavě, tak musím uznat, že nás přehrál ve všech směrech. Nechci se nijak vymlouvat, ale hráči už před zápasem věděli, že ani případná výhra by je do play-off neposunula, protože Linz bodoval. Byli zklamaní a samozřejmě to ovlivnilo i jejich hru. Klukům ale chci za celou sezonu velmi poděkovat.