Domácí tvrz padla! Orli musí dotahovat čtvrtfinálovou sérii

11.3.2014 | Petra Matůšová

Znojemští hokejisté se opět jako první ujali vedení, ale to nedokázali udržet dlouho. Hosté díky agresivní hře brzy vyrovnali a v průběhu utkání se Orli stali tím celkem, který musel stahovat náskok Černých křídel. To se jim podařilo jen jednou, podruhé už podobný kousek nepředvedli, a pustili tak Linz do vedení v sérii.

ČF3, úterý 11. 3. 2014, 18:30
Linz
Branky a nahrávky: 5. Havlík (Thomas, Štach), 18. Blatný (Lattner, Kolarz), 44. Pucher (Štach, Sýkora) – 11. Moran (Ulmer, Macdonald), 19. Lebler (Murphy), 31. Ulmer (Lebler, Moran), 56. Leahy (Murphy, Hisey). Rozhodčí: Erd, Dremelj – Dreier, Johnston. Vyloučení: 7:5, navíc Kozek a Spannring (oba LIN) 5 minut + DKU. Využití: 3:2. Diváci: 3003. Střely na branku: 45:46 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
ORLI ZNOJMO: Čech – Bořuta, Kolarz, Müller, Štach, Thomas, Sova, Magovac – Blatný, Sýkora, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Bartoš, Šeda – Procházka, Fiala, Novák – Špaček.
EHC LIWEST Black Wings Linz: Ouzas – Murphy, R. Lukas, MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Mayr, Fechtig – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Leahy – Baumgartner, Oberkofler, Iberer – Spannring, P. Lukas, Macierzynski.

Celkem osmnáct gólů v posledních dvou zápasech slibovalo atraktivní podívanou. A první třetina tři tisícovky diváků rozhodně nezklamala. Vyloučení Iberera potrestal po trvajícím tlaku Orlů Adam Havlík, který z pozice obránce na modré čáře propálil tečovanou ranou Ouzase. Domácí byli v prvních deseti minutách lepší, ale další šance nevyužili a hosté poté prokázali svou efektivitu. Ulmerovu vynikající přihrávku před prázdnou branku využil Brad Moran a srovnal.

Orli šli přesto v závěru třetiny znovu do vedení. Přesilovku domácích využil střelou z levého kruhu důrazný Zdeněk Blatný a tribuny se mohly radovat. Nevydrželo jim to ale dlouho, už za pár vteřin tečoval Brian Lebler ve vzduchu Murphyho nahození a přestože domácí reklamovali vysokou hůl, branka platila a do kabin se šlo za stavu 2:2.

Hektické tempo první třetiny přeci jen polevilo po přestávce. Ve 31. minutě ovšem zbytečné vyloučení Müllera potrestal Jason Ulmer, dorážející do odkryté branky Leblerovu střelu. Poté se na ledě začalo jiskřit. Nejprve Kozek trefil úderem do hlavy Podešvu, v závěru třetiny ještě Spannring knokautoval Havlíka. Oba hráči hostů inkasovali trest do konce utkání, Kozek bude svému týmu jistě chybět i v dalším duelu.

Orli dokázali potrestat jen jednu ze dvou nabídnutých pětiminutových výhod, a i bez zraněných parťáků z útoku Havlíka s Podešvou projel obranou jako nůž máslem Peter Pucher, objel gólmana a vyrovnal na 3:3. Když už se zdálo, že i třetí utkání v sérii dospěje do prodloužení, zaváhali Znojemští v rozehrávce, volného kotouče se chopil Pat Leahy a přesnou střelou pod břevno rozhodl o vítězství svého týmu.

Jiří Režnar (Znojmo): Nebyli jsme tak důrazní jako soupeř. Když jdete třikrát do mantinelu a pokaždé dostanete ránu, tak počtvrté už si to rozmyslíte a máte strach. To je povaha nás Čechů a Slováků. Rozhodly také přesilovky. Když ji sehrajete dobře jako na začátku utkání, těžko se to brání. Rozhodčí poté potrestali fauly soupeře, my měli dvakrát pět minut šanci, ale bohužel jsme udělali dva fauly a ta výhoda pěti minut se najednou ztenčila. Pak už je to takové rozhozené a je to k ničemu. Uvidíme, jak na tom budou zranění Havlík s Podešvou. Richard Pavlikovský má menší virózu.

Rob Daum (Linz): Podali jsme dnes dobrý výkon. Myslím si, že rozhodly přesilovky a oslabení, které jsme sehráli velmi dobře. Byli jsme efektivní v zakončení a můžeme si ze zápasu vzít mnoho pozitiv.