Skvělý úvod přinesl Orlům první vítězství

19.9.2014 | Lukáš Peroutka

Tři góly v prvních jedenácti minutách rozhodly o vítězství Orlů na ledě Olimpije Lublaň. Nově složený druhý útok měl na výsledku hlavní podíl, jeho centr Peter Pucher byl u čtyř znojemských gólů.

3.kolo, pátek 19. 9. 2014, 19:15
Lublaň
Branky a nahrávky: 19. Bishop (Mušič, Leber), 58. White (Leber, Bishop) – 2. Havlík (Pucher), 8. Štach (Pucher, Sova), 11. Lattner (Grof, Pucher), 26. Podešva (Pavlikovský, Bača), 40. Pucher (Grof). Rozhodčí: Babić, Gebei – Hribar, Raković. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 1500. Střely na branku: 35:55. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5.
HDD Olimpija Ljubljana: Chiodo – Degon, Šijan, Medvec, Logar, Groznik, Planko, Čepon, Uduč – Bishop, Leber, White – Koren, Pešut, Koblar – Mušič, Hočevar, Ropret – Sotlar, Kalan, Snoj.
ORLI ZNOJMO: Cikánek – Grof, Klouček, Pavlikovský, Bača, Štach, Sova, Bořuta – Tomas, Fiala, Rosa – Podešva, Pucher, Havlík – Šeda, Beroun, Lattner – Číp, Bartoš, Novák – Rehuš.

První šanci si při premiéře na domácím ledě připsala Lublaň, jenže White zblízka hned v první minutě trefil Cikánka a pak už jen sledoval, jak na druhé straně v protiútoku předkládá Pucher skvělou přihrávku Adamu Havlíkovi, a ten trefuje odkrytou branku. Nově složený druhý útok s Havlíkem, Pucherem a Podešvou se ukázal být rozhodujícím prvkem v zápase. V osmé minutě po jeho spolupráci propálil brankáře Chioda Lubomír Štach a o tři minuty později v přesilovce procedil kotouč skrz brankářovy betony také Jan Lattner.

Domácí se z těžkého direktu v podobě tří inkasovaných branek dlouho vzpamatovávali. K návratu do zápasu jim pomohla série znojemských vyloučení v závěru první třetiny. Po jednom z nich se v 19. minutě prosadil americký útočník Hunter Bishop a snížil na 1:3 z pohledu Olimpije.

Jakékoliv naděje slovinského týmu na zvrat ale Orli rázně uťali ve druhé třetině. Nejprve ubránili zbytek oslabení, poté zásluhou Martina Podešvy odskočili znovu na rozdíl tří branek a zodpovědnou hrou kontrolovali průběh duelu. Minutu před koncem třetiny navíc Peter Pucher korunoval svůj výborný výkon a tři předchozí asistence také gólovou trefou v přesilovce.

Čtyřgólové vedení na holích Orli ve třetím dějství s přehledem kontrolovali. Deset minut před koncem mohli v minutové přesilové hře pět na tři ještě zvýšit, další gól už se jim ale vstřelit nepovedlo. Naopak, v samotném závěru dokázali domácí ještě korigovat zásluhou Matta Whitea, dva body s sebou domů ale odváží po jistém výkonu znojemští hráči.