Znojmo inkasovalo pětkrát, body zůstaly v Innsbrucku

26.9.2014 | Petr Frömel, Petra Matůšová

Innsbruck se v úvodní části dostal do dvougólového vedení, ale Orli stačili ještě před jejím koncem snížit. Začátek druhé třetiny přinesl po jedné brance na obou stranách, rozhodnutí pak na sebe vzala závěrečná dvacetiminutovka. V ní Žraloci svůj náskok navýšili, soupeři naopak už žádný gól nedovolili.

5.kolo, pátek 26. 9. 2014, 19:15
Innsbruck
Branky a nahrávky: 10. Huber (Schennach, Vanballegooie), 13. Ulmer (Siddall), 22. Mössmer (Kaspitz, Höller), 53. Valdix (Siddall, Hörtnagl), 56. Mössmer (Björk) – 15. Pucher (Havlík, Lattner), 23. Pucher (Bača, Havlík). Rozhodčí: Graber, Trilar – Dreier, Pardatscher. Vyloučení: 8:11, navíc Ross 10 min. a Pedevilla (oba INS) 5 min. – Bača (ZNO) 5 min. Využití: 3:1. Diváci: 1700. Střely na branku: 22:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.
HC TWK Innsbruck: Munro – Björk, Ross, Vanballegooie, Pedevilla, Pittl, Stern, Saringer, Ebner – Siddall, Valdix, Hörtnagl – Ulmer, Kaspitz, Höller – Mössmer, Schennach, Huber – Frischmann, Steinacher, Hanschitz.
ORLI ZNOJMO: Cikánek – Sova, Bořuta, Bača, Pavlikovský, Štach, Grof, Nemčík – Šeda, Bartoš, Beroun – Havlík, Pucher, Lattner – Rosa, Rehuš, Tomas – Novák, Fiala, Číp.

Znojemští hokejisté absolvovali cestu do Innsbrucku již ve čtvrtek, na souboj s tyrolským celkem chtěli být náležitě připraveni. První možnost Orlů skórovat přišla hned zkraje utkání v početní výhodě, kdy Munro musel zasahovat proti střele Branislava Rehuše. Přesilovka pak nesedla ani domácím Žralokům, ti se naopak bránili dvěma pokusům Radka Čípa. V klasickém počtu mužů na ledě už ale udeřilo. Mario Huber z ostrého úhlu propálil Cikánka. A po dalších třech minutách se innsbrucké tribuny zaradovaly znovu po ráně Jeffa Ulmera.

Znojmo ale našlo záhy odpověď. Jihomoravská ikona Peter Pucher si počkal na odražený puk po Havlíkově střele a doklepl puk za brankovou čáru.

Stejně jako v předchozích zápasech Orli trochu zaspali po návratu z kabin na led a přišlo zákonité potrestání. V čase 21:15 využil přesilovku Patrick Mössmer. Byl to ale opět Peter Pucher, jenž se nemohl dívat na gólovou ztrátu svých barev a po přesném pasu zadáka Bači snížil na 2:3.

V další fázi utkání byly k vidění šance na obou stranách. Blízko k přesnému zásahu měl Valdix, znojemský útočník Jan Lattner dvakrát napálil tyčku klece Žraloků. Hru okořenila i šarvátka Bači a Pedevilly, za níž oba inkasovali pětiminutový trest. Několik dalších vyloučených pak usedlo na lavičky hanby, avšak bez gólového účinku. Jednu z početních výhod si Orli přenesli i do závěrečné části hry.

Vydolovat z ní vyrovnání se ale hostům nepodařilo a následně zahrozilo před Cikánkem, kde dobře operoval Kaspitz. Na druhé straně pak o kousek minul růžek Munrovy svatyně Antonín Bořuta. Minuty ale rychle utíkaly a Znojmo se stále nemohlo dočkat vytouženého srovnání skóre. Tvrdý direkt přišel v 53. minutě. Při signalizované výhodě si najel do výhodné pozice Andreas Valdix a propálil českého gólmana.

V 56. minutě využil další přesilovou hru Žraloků Patrick Mössmer a s Orly už to vypadalo hodně zle. Ve zbytku duelu se ještě hojně vylučovalo, ale to už na další změnu stavu nemělo žádný vliv.