Dotahovali, ale nedotáhli! Znojmo těsný náskok ubránilo

17.10.2014 | Marcela Procházková

Orlům se v utkání střelecky velmi dařilo. Celý zápas se drželi ve vedení a hosté, ač si vytvořili spoustu šancí a snažili se ze všech sil, nedokázali ani jednou srovnat. Na orlí konto tak zaslouženě putují dva body.

11.kolo, pátek 17. 10. 2014, 18:30, Zimní stadion Znojmo
Fehérvár
Branky a nahrávky: 2. Podešva (Pucher, Havlík), 15. Tomas (Bořuta, Nechvátal), 22. Havlík (Klimíček), 35. Pucher (Štach, Grof), 53. Podešva (Havlík, Pucher) – 27. Kocsis (Hetenyi, Vincze), 30. Kovacs (Marino, Sikorcin), 48. Boivin (Ejdepalm), 54. Erdely (Kovacs, Orbán) . Rozhodčí: Erd, Warschaw – Kaspar, Wassmer. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Diváci: 2538. Střely na branku: 40:27. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Sova, Bořuta, Klimíček, Bača, Štach, Grof – Lattner, Šeda, Číp – Podešva, Pucher, Havlík – Tomas, Rehuš, Rosa – Špaček, Bartoš, Abdul – Fiala.
Fehérvár AV19: Robinson – Reiter, Ejdepalm, Boivin, Wehrs, Orbán, Tokaji, Hetényi P., Kiss – Kovács, Sikorcin, Marino – Lovecchio, Sarauer, Banham – Kocsis, Erdély, Vincze – Benk, Nemes, Németh.

Znojmo vstoupilo do utkání stejně, jak zakončilo předchozí desetigólový domácí duel proti Dornbirnu. Rychlé kombinace a přesné přihrávky dělaly vlažnému Fehérváru problémy. Martin Podešva se ocitl sám před Robinsonem a přesně zavěsil. Šance Znojma přicházely jako na běžícím pásu a brankář hostů byl v ohni střel. Další zásah domácích byl otázkou času a přišel v 15. minutě po průniku a trefě Romana Tomase pod břevno.

Hned po přestávce navíc zvýšil z dorážky na 3:0 Adam Havlík a Orli se zdáli být na cestě za pohodlným vítězstvím. Jenže soupeř se nevzdal, zahrozil z rychlých brejků a těsně před polovinou zápasu se dvakrát prosadil z podobné pozice těsně před brankou. Ferenc Kocsis nejprve využil Hetenyiův průnik, o chvíli později Csaba Kovács usměrnil do sítě přihrávku Marina a o drama bylo postaráno.

Obraz hry se změnil, hosté najednou byli nebezpeční, ale Orlům následně pomohla přesilovka. Peter Pucher tečoval tvrdou Grofovu ránu mimo Robinsonův dosah. O dvougólové vedení se následně oba týmy přetahovaly až do konce zápasu. Michael Boivin v přesilovce pět na tři dal nechytatelným příklepem hostům naději, Martin Podešva ale v 53. minutě za přispění brusle hostujícího obránce znovu dal Orlům klid na hokejky.

Jenže drama pokračovalo až do samotného konce. Csanad Erdely se dostal k volnému puku před Nechvátalem a počtvrté překonal mladého brankáře. Orli ale vyhecovaný závěr ustáli, navzdory šanci Sarauera v samotném závěru při powerplay a odnáší si z duelu dva body do tabulky.

Jiří Režnar (Znojmo): Hlavní jsou pro nás dva body. Do zápasu jsme vstoupili dobře, vedení tři nula vypadalo dost slibně. Potom jsme ale trochu polevili, což se nám mohlo vymstít. Soupeř začal být víc aktivní, začal víc bruslit a nám to začalo dělat problémy. Hra se srovnala, ale závěr zápasu jsme zvládli, to bylo rozhodující.