Přestřelku v Linzi strhli na svou stranu domácí

19.10.2014 | Petra Matůšová

Utkání v Linzi nabídlo nefalšovanou ofenzivní hru. Stejně jako v prvním vzájemném měření sil na znojemském ledě padlo i ve městě na řece Dunaji devět branek. A stejně jako ve Znojmě opět rozhodla až třetí třetina. V té byla tentokrát důraznější domácí Černá křídla, díky čemuž vyrovnala svou letošní bilanci s Orly.

12.kolo, neděle 19. 10. 2014, 17:30
Linz
Branky a nahrávky: 3. Hofer (Kozek, Hisey), 21. Ulmer (Lukas R.), 24. Hofer (Hisey), 32. Ulmer (Kozek, Murphy), 48. Lukas P. (Rau, Dorion), 50. Dorion (Hofer, Kozek) – 3. Číp (Sova, Bořuta), 5. Rehuš (Rosa, Bořuta), 33. Rosa (Tomas, Rehuš). Rozhodčí: Berneker, Smetana – Kaspar, Smeibidlo. Vyloučení: 7:11, navíc Kozek (LNZ) a Bořuta (ZNO) 10 minut OT. Využití: 2:0. Diváci: 4865. Střely na branku: 46:38. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 6:3.
EHC LIWEST Black Wings Linz: Ouzas – Murphy, R. Lukas, Dorion, Piche, Mitterdorfer, MacDonald, Fechtig, Mayrhauser – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Hofer – Iberer, Oberkofler, Rau – Spannring, P. Lukas, Macierzynski.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Sova, Bořuta, Klimíček, Bača, Štach, Grof – Lattner, Fiala, Šeda – Podešva, Pucher, Havlík – Číp, Bartoš, Abdul – Tomas, Rehuš, Rosa – Špaček.

Diváci, kteří propásli úvodní minuty utkání, mohli hořce litovat. V Linzi se totiž začalo střílet velmi brzy. Již ve třetí minutě se skóre měnilo na obou stranách. Nejdříve časoměřiče zaměstnal Fabio Hofer, který jako první překonal Nechvátala po chybě hostů ve vlastní obranné třetině. O pár vteřin později vyrovnal po dorážce z mezikruží Radek Číp. Čas 4:22 patřil opět hostům ze Znojma, kteří dokonale obrátili stav a zásluhou další dorážky puku, jenž krátce předtím vypadl Ouzasovi z výstroje, se ujali Orli díky Branislavu Rehušovi vedení.

Šance byly i nadále k vidění na obou stranách. Nechvátal si poradil se samostatnou akcí Morana, na druhé straně kluziště pak rozhodčí museli přistoupit ke zkoumání videa po zakončení Podešvy. Puk však za brankovou čárou nenašli. Ke konci třetiny si Orli zahráli oslabení tři proti pěti, které ale bravurně zvládli, a do kabin tak odcházeli s jednobrankovým vedením.

Prostřední část hry přinesla větší aktivitu na hokejkách Linze. Ten také velmi záhy srovnal po bekhendové ráně Jasona Ulmera. A po pár minutách si uloupil zpět i průběžné vedení, když přesilovou hru přetavil ve třetí gól svých barev Fabio Hofer. Rakouský křídelní útočník se v utkání prosadil již podruhé.

I nadále se vylučovalo v obou táborech, ale zatímco Orli svou početní výhodu nevyužili, Černá křídla byla o poznání úspěšnější. Vedení 4:2 vystřelil Linzi od modré čáry Jason Ulmer. Znojemští ještě stihli rychle zareagovat a po přesné trefě Pavla Rosy, jenž opět využil toho, že Ouzas jen vyrazil Tomasovu střelu před sebe, se opět dotáhli na rozdíl jediného gólu.

Trest střídal trest i v závěrečném dějství. Tato situace ale více vyhovovala domácím, kteří se dokázali prosadit i ve hře čtyři na čtyři a po efektní kombinaci se prosadil před znojemskou bránou zapomenutý Phillip Lukas. Uběhly další dvě minuty a se Znojmem už to začínalo vypadat zle. V čase 49:27 zasadil Jihomoravanům šestou ránu Marc-Andre Dorion.

V poslední desetiminutovce už se převážně jen vylučovalo. Kouskování hry nahrávalo do karet Linzi, který nedával Orlům prostor k nátlaku. Domácí si tak v poklidu dokráčeli pro dva body.