Bitvu v Klagenfurtu ztratili Orli ve třetí třetině

24.10.2014 | Lukáš Peroutka

Znojemští hokejisté sehráli na ledě Klagenfurtu vyrovnané dvě třetiny, po nichž bylo skóre vyrovnané. Poté ale dvakrát inkasovali v úvodu třetí části a na rozhodující ztrátu už nedokázali zareagovat. Jedinou branku Znojma vstřelil Jan Lattner.

13.kolo, pátek 24. 10. 2014, 19:15
Klagenfurt
Branky a nahrávky: 10. Hundertpfund (Lundmark, M. Geier), 45. Pöck (Vallant, Pither), 46. Lundmark, 59. Lundmark – 22. Lattner (Pucher, Štach). Rozhodčí: Gebei, Warschaw – Kaspar, Nemeth. Vyloučení: 3:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4012. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
EC-KAC: Tuokkola – Furey, Reichel, Schumnig, Wharton, Vallant, Pöck, Isopp – Lundmark, Hundertpfund, M. Geier – S. Geier, Pither, Strömberg – Jacques, Koch, Urbas – Ban, Harand, Witting.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Sova, Bořuta, Klimíček, Bača, Štach, Grof – Beroun, Fiala, Šeda – Lattner, Pucher, Havlík – Tomas, Rehuš, Rosa – Podešva, Bartoš, Číp – Špaček, Abdul.

S kapitánem Jiřím Berounem po třech týdnech zpět v sestavě vstoupili Orli do utkání v Klagenfurtu s nově složenými útočnými formacemi. Pohromadě zůstal jen třetí útok Tomas, Rehuš, Rosa. V nejúdernější druhé formaci vystřídal Podešvu na křídle Jan Lattner, Martin Podešva se posunul do čtvrtého útoku.

Úvod duelu patřil domácím. Centr prvního útoku KAC Thomas Hundertpfund nejprve hned v úvodu utkání nevyužil velkou možnost, když se protáhl středem kluziště a dostal se sám před Nechvátala. V 10. minutě už ale zvedal ruce nad hlavu poté, co využil Lundmarkovu bekhendovou přihrávku a uklidil puk za záda brankáře Nechvátala.

Znojmo se do tlaku a střeleckých možností dostávalo až v závěru třetiny, Tomase s Rosou ale vychytal skvěle chytající brankář Tuokkola. Orli tak udeřili po přestávce. Pár vteřin po vypršení Sovova vyloučení se protáhl obranou domácího týmu Jan Lattner a zavěsil kotouč za Tuokkolova záda.

Vyrovnaný průběh druhé třetiny narušila událost z 32. minuty, kdy po srážce s Geierem za vlastní brankou zůstal na ledě ležet Jiří Klimíček a v duelu nemohl pokračovat. Hostující celek tak musel ve zbytku duelu pokračovat jen s pěti obránci. Ve zbytku druhé třetiny sledovali diváci rychlý hokej ve vysokém nasazení, ale bez gólových šancí. Ty přišly až po přestávce.

Po hříchu se o ně postarali téměř výhradně domácí hráči. Thomas Pöck nejprve ve 45. minutě s trochou štěstí prostřelil clonící hráče i Nechvátala a strhl vedení na stranu domácích. O chvíli později dostali Orli možnost přesilové hry, místo vyrovnání ale Jamie Lundmark vystihl rozehrávku a po samostatném úniku propálil i brankáře.

Dvojnásobný direkt byl pro znojemský tým příliš. Ve zbytku duelu se snažili o odpověď, dobře hrající domácí v čele s výborným Tuokkolou už ale podruhé překonat nedokázali. Naopak, při závěrečné hře bez brankáře vybojoval puk znovu Jamie Lundmark a do opuštěné branky stvrdil domácí vítězství. Klagenfurt se tak v tabulce bodově dotáhl na svého soupeře.