2:1, 1:2, 1:1 - 0:0
1/3
2/3

Šestou výhru v řadě vystřelil v nájezdech Pucher!

Neporazitelnost Orlů trvá dál! Na horkém maďarském ledě zvládli znojemští hokejisté přetahovanou s Fehérvárem, když ve třetí třetině srovnal na 4:4 Peter Pucher a stejný hráč pak dvěma góly v nájezdech rozhodl o znojemském vítězství.

Orli přivítali v Maďarsku po delší absenci zpět do sestavy obránce Baču i kapitána Berouna. Úvod duelu se nesl ve vyrovnaném duchu, přeci jen nebezpečnější ale byli domácí. Sarauera a Wehrse vychytal ve velkých šancích gólman Nechvátal, ve 14. minutě už ale nestačil na přesilovkovou dorážku Csaby Kovácse.

Z vedení se Fehérvár neradoval dlouho, následně si početní převahu zahráli i Orli a Antonín Bořuta prvním gólem v sezóně vymetl tvrdou ranou síť. Jenže to v první třetině ještě nebylo všechno, za minutu předvedl krásnou individuální akci Jeff LoVecchio, obhodil si obránce a zakončil přesně.

V závěru první části inkasoval za tvrdý zákrok na Jasse trest na pět minut a do konce utkání Magósi, pětiminutovou přesilovku však Znojmo zužitkovat nedokázalo. Prosadilo se paradoxně vzápětí, ve chvíli, kdy už domácí byli na ledě kompletní. To Abdul našel Jana Lattnera, jenž se zblízka nemýlil.

Domácí byli aktivnější, zejména druhý zámořský útok LoVecchio – Sarauer – Banham dělal ve znojemské obraně vítr, jenže Orli dobře napadali a dokázali využít své šance. Takto se v 31. minutě zmocnil puku v útočném pásmu Radek Číp, neváhal a přesným švihem překonal brankáře Robinsona.

Chvíli před druhou sirénou nevyužili znojemští hráči nadějné přečíslení tří na jednoho a vzápětí inkasovali, poté co Michael Boivin krásnou ranou z druhé vlny nedal Nechvátalovi šanci. Následně si nabuzení domácí navíc vykoledovali faul a po návratu z kabin zužitkoval přesilovku ve vedoucí gól znovu Jeff LoVecchio, tentokrát ranou do levého horního růžku.

Jenže Znojmo mělo další odpověď v rukávu. Podešvův průnik do útočného pásma dokonale zužitkoval Pavlikovský, jenž přesným pasem od modré čáry našel u levé tyče volného Petera Puchera a bylo srovnáno. Stav 4:4 vydržel i po šedesáti minutách hry a prodlužovalo se. Domácí toužili vyhrát, ale naráželi na připravenou obranu Orlů a především skvěle chytajícího Patrika Nechvátala.

Ten nakonec se spoluhráči mohl slavit, přestože to v samostatných nájezdech se Znojmem nevypadalo dobře, poté co po dvou sériích prohrávalo 1:2. Pak ale Podešva vyrovnal, trenéři poslali do klece Tomáše Tomka, který další dva domácí střelce vychytal, a ve čtvrté sérii rozhodl svou druhou proměněnou penaltou Peter Pucher o tom, že dva body putují na jih Moravy.

Orli tak poprvé od prosince 2010 zvítězili pošesté v řadě a upevnili si čtvrtou příčku v tabulce.