Lamoureux zaklel znojemské střelce

28.11.2014 | Petra Matůšová

Znojemští hokejisté, kteří se v předchozích zápasech hojně palebně prosazovali, ve Villachu tvrdě narazili. Přestože rakouský tým přestříleli, dokázali skórovat jen jednou. Domácí podpořeni jistým výkonem Jeana-Philippa Lamoureuxe berou oba body.

22.kolo, pátek 28. 11. 2014, 19:15
Villach
Branky a nahrávky: 12. Krog (Unterluggauer, Haydar), 22. Pretnar (Santorelli, Lammers), 50. Petrik (Nageler, Alagic), 60. Nageler (Bacher, Alagic) – 49. Tomas (Bartoš, Rehuš). Rozhodčí: Gebei, Kincses – Johnston, Hribar. Vyloučení: 5:6, navíc Havlík (ZNO) 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: 3113. Střely na branku: 30:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
EC Villacher SV: Lamoureux – Siutz, Bacher, Jarett, Unterluggauer, Brunner, Pretnar, Gelfanov, Kreuter – Nageler, Alagič, Petrik – Pewal, Krog, Haydar – Hunter, McBride, Santorelli – Lammers, Göhringer, Platzer.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Štach, Grof, Pavlikovský, Nemčík, Bořuta, Klimíček – Tomas, Bartoš, Rehuš – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Novák – Lattner, Fiala, Číp – Abdul, Špaček.

Orli se hned zkraje duelu ubránili rakouské přesilové hře a mohli se postupně zapojovat do útočných akcí před bránou Villachu. Se startem 11. minuty ztroskotal po individuální akci a bekhendovém zakončení Podešva na betonech Lamoureuxe. Což jakoby předznamenalo další průběh utkání. Hostující hokejisté vyjeli na rakouský led útočně naladěni, ale proti nim tentokrát stály zákroky amerického gólmana.

Co se nepodařilo Znojmu, zvládli domácí o pár vteřin později. Dorážející Jason Krog otevřel skóre večera. Jihomoravští hráči zahodili v závěru třetiny početní výhodu pět na tři a poté dokonce do té prostřední nastoupili oslabeni o jednoho muže.

A právě to se jim stalo osudným. Druhý kotouč za záda Nechvátala poslal Klemen Pretnar. Znojmo mělo i trochu štěstí při střeleckém pokusu Huntera, který z bezprostřední blízkosti minul bránu a při oslabení tři na pět.

Ale i Orli několikrát velmi nadějně zahrozili před Lamoureuxem. Dvě obrovské šance přišly krátce po sobě. Nejdříve Lattner napálil jen beton nic nevidícího gólmana, ten navíc o pár vteřin později po Tomasově ráně vytěsnil kotouč svým ramenem.

Znojemská snaha gradovala v závěrečném dějství, v němž byli hosté opět střelecky aktivnější. Až po další nevyužité přesilové hře konečně protlačil po nepřehledné situaci před brankovištěm puk do sítě Rakušanů Roman Tomas. Naděje ale probleska jen na malou chvíli. O necelou minutu později již to bylo po zakončení Benjamina Petrika opět o dva góly.

Villach už si poté závěr základní hrací doby zkušeně pohlídal a Orli i díky dvouminutovému trestu Havlíka, jenž zároveň vyfasoval desítku, ani nesáhli po hře bez gólmana. Padesát devět vteřin před sirénou ještě ustanovil konečný stav Daniel Nageler. Ze vzdáleného Villachu se tak čeští hokejisté vrací bez bodů.