Skvělý obrat zajistil Orlům cenné vítězství

21.12.2014 | Petr Frömel

Hosté hned v úvodu zápasu během necelé minuty odskočili Znojmu na rozdíl dvou branek, načež reagoval Jiří Režnar oddechovým časem a výměnou gólmana. Tento krok se ukázal jako správný, do konce utkání pálili do černého už jen Orli, kteří ve druhé části snížili a v té závěrečné obrat dokonali.

29.kolo, neděle 21. 12. 2014, 17:30, Zimní stadion Znojmo
Fehérvár
Branky a nahrávky: 34. Novák (Šeda), 42. Tomas (Nemčík), 51. Pucher (Havlík, Podešva) – 2. Lovecchio, 2. Benk (Sikorcin, Hetenyi). Rozhodčí: Gebei, Piragić – Loicht, Nagy. Vyloučení: 6:5. Bez využití V oslabení: 1:0. Diváci: 3027. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal (2. Holt) – Bořuta, Klimíček, Štach, Nemčík, Pavlikovský, Bača, Jass, Grof – Novák, Šeda, Havlík – Tomas, Bartoš, Rehuš – Špaček, Fiala, Číp – Podešva, Pucher.
Fehérvár AV19: Engstrand – Boivin, Ejdepalm, Wehrs, Szirányi, Orbán, Hetényi, Varga, Reiter – LoVecchio, Sarauer, Banham – Kovács, Bartalis, Marino – Benk, Sikorčin, Koger – Németh, Nemes, Magosi.

Poprvé od příchodu Chrise Holta do Znojma dostal v brance od začátku přednost Patrik Nechvátal, po hříchu ale v brankovišti nevydržel dlouho. Už po minutě hry namazal Tomas špatnou rozehrávkou přímo na hůl Jeffu LoVecchiovi, který skóroval střelou pod vyrážečku. O necelou minutu později se Sikorcinova střela na brankovišti dostala k volnému Andrási Benkovi, jenž doklepl do sítě a zvýšil náskok Fehérváru na 2:0.

Domácí na nepříznivou situaci dokázali záhy reagovat. Místo Nechvátala přišel do branky Holt a honba za vyrovnáním mohla začít. Do samostatného nájezdu se dostal Radek Číp, tváří v tvář brankáři Engstrandovi ale neuspěl a trefil jen lapačku. Šance měli v útočné úvodní třetině i hosté. Kovácse nadavakrát vychytal Holt, Marino o chvíli později znojemskou branku minul.

V polovině zápasu se Orli konečně radovali. Ve vlastním oslabení využil dobré Šedovy práce střelou z mezikruží Patrik Novák a poprvé rozvlnil síť branky hostů. Znojemský tlak pokračoval po přestávce. Z levého kruhu si sjel blíže l brance Roman Tomas, procedil puk za čáru skrz betony brankáře a vyrovnal. Znojmo bylo na koni a mělo další šance. Havlík ani Tomas ještě neuspěli, ale v 51. minutě vypálil Peter Pucher z ostrého úhlu k bližší tyči a překonal Engstranda.

Velký obrat se hosté ještě pokusili zvrátit, ale navzdory velkému tlaku v závěrečných minutách, Sarauerovu břevnu a dalších šancích Kovácse už vyrovnat nedokázali. Orli si tak po čtyřech prohraných zápasech připsali další vítězství.

Jiří Režnar (Znojmo): Jednou už jsem takový zápas zažil, když jsem trénoval Havířov. Bylo to stejné, ve druhé minutě jsme prohrávali dva nula a nakonec jsme vyhráli tři dva. Na začátku zápasu jsme udělali dvě hrubky, které soupeř potrestal, až s příchodem Chrise do branky se naše hra uklidnila. Po první třetině jsme si řekli, že musíme přidat na důrazu, do třetí části jsme hru stáhli na tři pětky a pomohlo to. Točili jsme Adama Havlíka do dvou pětek, jednak proto, že to potřebuje, jednak proto, že nás víc není. Snad se nám do dalšího zápasu uzdraví další hráči.