Orli otočili zápas a pojistili si pozici v první šestce!

28.12.2014 | Lukáš Peroutka, Petra Matůšová

Důležitý souboj s Klagenfurtem Orli zvládli. Na konci druhé třetiny sice hosté vedli 2:1, poté ale vyrovnal Podešva a o rozhodující zásah se postaral ve 48. minutě Roman Tomas. I přes nápor soupeře už Znojmo udrželo vítězství, které do prázdné branky ještě pečetil Lattner.

32.kolo, neděle 28. 12. 2014, 17:30
Klagenfurt
Branky a nahrávky: 12. Bořuta (Štach, Pucher), 40. Podešva (Havlík, Lattner), 48. Tomas (Podešva, Štach), 60. Lattner (Havlík) – 26. Setzinger (Lundmark, Koch), 30. Rodman (Pither, Pöck). Rozhodčí: Graber, Veit – Loicht, Smeibidlo. Vyloučení: 3:7, navíc Pöck (KLG) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 3021. Střely na branku: 39:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
ORLI ZNOJMO: Holt – Pavlikovský, Nemčík, Bořuta, Klimíček, Štach, Jass, Sova – Lattner, Šeda, Havlík – Beroun, Pucher, Číp – Tomas, Podešva, Rehuš – Fiala, Bartoš, Novák.
EC-KAC: Tuokkola – Siklenka, Desantis, Furey, Reichel, Schumnig, Pöck, Vallant – Lundmark, Hundertpfund, Geier S. – Rodman, Pither, Jacques – Setzinger, Koch, Geier M. – Kurath, Harand, Ban.

Úvodní minuty nedělního duelu patřily z velké části Radku Čípovi. Ten hned při svém prvním střídání spálil před Tuokkolou dvě šance, tu největší si však ještě schoval do 3. minuty, kdy po Štachově ráně mohl dorážet u pravé tyče do poloprázdné klece. Finský gólman však dokázal s pomocí svých obránců odehrát puk do bezpečí. A Tuokkola se měl co otáčet i nadále. Ale ani dorážka Pavlikovského si nenašla cestu za brankovou čáru.

Změna skóre přišla až v polovině třetiny v početní výhodě. Krátce po vhazování napřáhl na modré čáře Antonín Bořuta a puk zaletěl nad lapačkou Tuokkoly až do sítě. Hosté v této fázi nebyli až tak nebezpeční, naopak v oslabení pořádně zahrozili Orli v přečíslení tři na jednoho, které zakončoval do betonů gólmana Novák. O pár vteřin později trefil v dobré pozici u levé tyče opět Číp jen boční síťku.

Krátce po návratu z kabin nastřelil tyčku klagenfurtské svatyně Lattner. Byli to však hosté, kteří se dočkali gólu. Při vyloučení Puchera proplachtil Holtovi puk kolem ruky a chvíli poskakoval po brankové čáře, za níž kotouč došťouchl Oliver Setzinger. Orli mohli jít zpět do vedení o pár okamžiků později, ale luxusní pinkaná se zakončujícím Pucherem před bránou KAC vyústila jen v nastřelenou boční síť.

Jen dvě vteřiny po polovině duelu domácí totálně propadli v defenzívě a pozapomněli na zcela volného Marcela Rodmana, jenž měl před Holtem dostatek prostoru a času, aby přesně zamířil. Znojemským následně vůbec nevyšla početní výhoda, při níž zahrozil jen v samotném závěru od modré čáry Nemčík. Střelecké trápení Orlů pak podtrhl Pavlikovský, který z kruhu napálil pouze rameno Tuokkoly. Jeho protějšek Holt měl zase velké štěstí při mele před svým brankovištěm, kdy ani jeden z dorážejících hráčů rakouského celku nepropasíroval kotouč za jeho záda.

Stadion ve Znojmě ale těsně před sirénou vybouchl radostí podruhé. A opět v přesilovce. Už to vypadalo, že dlouhá kombinace domácích nespěje ke zdárnému konci, ale po sérii přihrávek se kotouč ocitl na hokejce Martina Podešvy a ten se z mezikruží trefil nad levý beton Tuokkoly.

Závěrečná část hry se nesla ve velmi vyrovnaném duchu. Vody rozčeřil až v čase 47:09 Roman Tomas a jeho švih z kruhu, který zaplul pod horní tyčku. Hosté mohli rychle vyrovnat po tečované ráně Reichela od modré čáry, ale při Holtovi tentokrát stálo štěstí. Hra velmi rychle plynula dál a Klagenfurtští se logicky začínali čím dál častěji tlačit do útoku.

Stoprocentní tutovku zazdil necelých sedm minut před koncem Harand, který využil nepřesné domácí rozehrávky a sám před Holtem netrefil prostor mezi třemi tyčemi. A znojemské přešlapy v obranném pásmu nebraly konce. Po jednom z nich Stefan Geier u levé tyče hodně potrápil brankáře. Domácí ale všechny situace ustáli a poradili si i s power-play soupeře, po níž mohli společně se svými fanoušky oslavit dva body. Ty navíc ještě pojistil trefou do prázdné brány Jan Lattner.

Jiří Režnar (Znojmo): Do zápasu jsme vstoupili dobře, dali jsme rychlý gól. Pak to ale začalo skřípat. Hráči znovu neudrželi koncentraci, udělali jsme dva fauly a dostali vyrovnávací gól. Ve třetí třetině se to znovu otočilo na naši stranu. Závěr jsme vydřeli, kluci šli na krev. Potřebovali jsme už konečně vyhrát.

Doug Mason (Klagenfurt): V prvních dvou třetinách jsme hráli déle než jedenáct minut v oslabení a Znojmo má skvělé přesilovky, to ví každý v lize. První dvě branky vstřelili domácí ve výhodě. Přesto musím říci, že i přes tyto dvě trefy jsme v oslabení odváděli dobrou práci. V poslední třetině se hrálo nahoru - dolu. Bohužel český tým zvládl lépe konec. Naši hráči však podali dobrý výkon.