Graz
1/3
2/3

Orli roznesli neoblíbený Graz na kopytech

Úvod patřil domácím hráčům, kteří se postupně propracovali do čtyřgólového náskoku. Soupeř sice snižoval, ale Orli si již vítězství 5:2 před vynikající diváckou kulisou pohlídali a zlomili tak prokletí posledního zápasu roku.

Znojemští hokejisté načali utkání průnikem Čípa, který byl při zakončení faulován. Velmi rychlá početní výhoda se ale Orlům přiliš nepovedla, naopak krátce po ní zazvonila po střele slovenského útočníka Zagrapana tyčka Holtovy svatyně. Domácí ale přesto otevřeli účet duelu již v čase 4:47, kdy pokus Marise Jasse od modré čáry tečoval do brány Sabourina jeden z jeho spoluhráčů.

Ještě před polovinou třetiny zahrozily oba týmy ze samostatných úniků, ale Číp ani Zagrapan na pozorné maskované muže nevyzráli. Orli si ale to důležité schovávali až na závěr první dvacetiminutovky. Nejdříve dopravil odražený kotouč za záda Sabourina Jan Lattner, o chvíli později pak Lubomír Štach z mezikruží napřáhl a puk skončil až v síti Grazu.

Počátek druhého dějství se nesl v režii rakouského celku. Domácí ale dokázali odolat a po pěkné akci Ondřeje Fialy, jenž si obkroužil klec a poslal puk kolem tyče za brankovou čáru, opět posunuli skóre. Jihomoravané měli i nadále jasně navrch a hosté se jen ztěží prosazovali. Sice zahrozili při dělovce Latendresse či Modererově šikovně umístěné ráně, která propadla betony Holta a zamířila si to těsně vedle pravé tyče, ale nulu na své straně stále nemohli smazat.

Podařilo se jim to až v samém závěru periody. Čisté konto Holtovi vzal Olivier Latendresse, jenž těžil ze své agresivity před brankovištěm a dokázal kotouč propasírovat za záda amerického gólmana.

V poslední části hry se trochu přiostřilo a Orli si dokonce vyzkoušeli hru v početní výhodě pět na tři. Tu ukázkově proměnil zkušený zadák Richard Pavlikovský svým mocným nápřahem na modré čáře, po němž puk proklouzl kolem lapačky Sabourina do rakouské klece. Hosté vzápětí po znojemské chybě v rozehrávce snížili zásluhou Luka Walkera a jeho přesného zakončení mezi Holtovy betony.

Na ledě to stále více jiskřilo a vrátka na střídačkách byla v permanenci. Rozkouskovaná hra už ale k další změně skóre nevedla, znojemští hráči si tak připsali do tabulky poslední dva body v kalendářním roce 2014.

Jiří Režnar (Znojmo): Věděli jsme o tom, že Grazu se v poslední době nedaří, ale každá černá série musí jednou skončit, a na to jsme hráče upozornili. Cesta za vítězstvím nebyla vůbec jednoduchá. První třetina byla dost vyrovnaná, než jsme dali tři branky. Ve druhé dvacetiminutovce jsme hráli skvěle ve středním pásmu, ale občas jsme to už přeháněli s kombinacemi. Pak jsme naneštěstí dostali gól, po druhé třetině jsme si řekli, že musíme hrát koncetrovaně a soustředit se.