Atraktivní duel přinesl Orlům páté vítězství v řadě

30.1.2015 | Marcela Procházková

Už od úvodního buly měli Orli utkání pevně v rukou. Po gólech Rehuše a Štacha se sice hosté neustále snažili dotahovat náskok Znojma, více než třikrát ale Nechvátala překonat nedokázali. Orli se prosadili pětkrát a díky vítězství se posouvají na čtvrtou příčku tabulky.

43.kolo, pátek 30. 1. 2015, 19:15, Zimní stadion Znojmo
Villach
Branky a nahrávky: 3. Rehuš (Bořuta, Klimíček), 9. Štach (Šedivý, Havlík), 27. Tomas (Podešva), 42. Tomas (Klimíček, Rehuš), 57. Číp (Fiala, Klimíček) – 20. Petrik (Nageler, Waugh), 49. McBride (Hunter, Santorelli), 53. Hunter (Santorelli, Lammers). Rozhodčí: Dremelj, Kincses – Johnstone, Nagy. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. Diváci: 2874. Střely na branku: 32:39. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 5:3.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Štach, Sova, Nemčík, Grof, Bořuta, Klimíček, Bača, Jass – Šedivý, Fiala, Havlík – Tomas, Podešva, Rehuš – Beroun, Šeda, Číp – Špaček, Klhůfek, Novák.
EC Villacher SV: Höneckl – Altmann, Unterluggauer, Brunner, Pretnar, Bacher, Waugh, Siutz – Lammers, Krog, Haydar – Platzer, McBride, Santorelli – Nageler, Hunter, Petrik – Pewal, Alagic, Göhringer.

Hosté začali zápas aktivně, ale už ve 3. minutě byla jejich aktivita zmrazena úvodním gólem Orlů. V přesilové hře tečoval Branislav Rehuš Bořutovu střelu do horního růžku mimo dosah brankáře Höneckla a otevřel skóre zápasu. Vstřelený gól Znojmu pomohl a od té doby bylo lepším týmem na ledě. V 9. minutě přetavil souvislý tlak v druhou branku ranou od modré pod břevno Lubomír Štach.

Hosté hrozili především z rychlých brejků, ale jistý Nechvátal byl vždy na místě. Kapituloval až v poslední minutě první dvacetiminutovky, kdy chybu v rozehrávce potrestal nadvakrát bekhendovou střelou Benjamin Petrik. Snížení dodalo zápasu náboj, ale skórovali znovu Orli. Ve 27. minutě vymíchal Roman Tomas na levé straně útočného pásma obranu hostů a nádhernou akci zakončil střelou pod lapačku brankáře.

Když Roman Tomas v úvodu závěrečné části zvýšil přesnou dorážkou na 4:1, zdál se být osud zápasu zpečetěn. Jenže Orli z Villachu se nevzdali. Brock McBride nejprve našel odražený kotouč v brankovišti a snížil na rozdíl dvou branek, v 53. minutě se pak po jeho akci prosadil z dorážky pro změnu Eric Hunter a drama bylo na světě. Pět minut před koncem mohl z trestného střílení rozhodnout Havlík, jenže nedal, a pojistku na znojemské vítězství tak dal až tři a půl minuty před koncem Radek Číp, jenž nenápadnou střelou zpoza obránce nachytal Höneckla.

Jiří Režnar (Znojmo): V první třetině jsme hráli výborný hokej s tlakem do brány. Ve druhé části jsme trochu polevili, naše defenziva byla až moc "free". Třetí třetinu jsme začali dobře, vstřelili gól, ale následně se zase trochu uspokojili. I když mají oba týmy zajištěné play-off, pořád se hraje o body i o prestiž a chceme uspět. Větší prostor teď dostávají mladší hráči, s kterými chceme pracovat a mít na play-off připravený kompletní kádr.