Linz
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. LIN (2:5)

Znojemští junioři odstartovali duel přesilovou hrou, kterou ale až trestuhodně promrhali. S návratem vyloučeného hráče Linze se role prohodily, ale ani Černá křídla nebyla v početní výhodě úspěšná. Celkově úvodní dějství nepřineslo moc šancí a ty z kategorie gólových bychom hledali jen těžko. Puk za záda znojemského gólmana Use doplachtil poprvé po zásahu vysokou holí, na kterou rozhodčí ihned reagoval rozpažením.

Regulérní branka tak přišla až ve 14. minutě, kdy nejproduktivnější hráč ligy Stefan Gaffal poslal puk mezi tyčí a betonem Usem do sítě. V závěru třetiny se ještě oba týmy dostaly do přečíslení, ale pokus Špačka i zakončení Kirchschlägefa bylo nepřesné.

Prostřední dějství přineslo o něco více nebezpečnějších šancí. Zajímavě vypadala především kombinace Stefana Gaffala a Haase, na druhé straně se zase pokoušeli vymíchat hostující obranu Špaček s Račickým. Druhý gól přidal Linz krátce před polovinou utkání. Lukas Winkler se dostal k vyraženému puku a tvrdě jej poslal za záda Use. Obrovskou šanci pak spálil z mezikruží Špaček, který napálil jen hruď Jannyho. A o chvíli později proměnil brejk do znojemské defenzívy svou druhou trefou v zápase Stefan Gaffal.

Třetí třetina přinesla nejpohlednější podívanou. Silná pasáž Orlů přišla mezi 43. a 50. minutou, kdy Znojemští svírali Linz před jeho vlastní klecí. První úspěch Znojma přišel po kombinaci celé první útočné formace, kterou proměnil ránou nad rameno Jannyho Marc Zajíc. Domácí rázem ožili a druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Opět se prosadila znojemská zahajovací formace a Tomáš Račický poslal puk z mezikruží za záda maskovaného muže Černých křídel.

Na jihomoravském ledě se začalo schylovat k velkému obratu. Hostující trenér si vzal oddechový čas a trochu své hráče zklidnil. Do not jim pak zahrálo další znojemské vyloučení, které v samotném závěru dokázal využít Laurens Ober. Orli ještě takticky využili početní výhody čtyři na tři, která se jim naskytla v posledních minutách. Po oddechovém času odvolali gólmana a zkoušeli to s pěti muži v poli proti trojici bránících hráčů Linze. Ti však před vlastním gólmanem vyhráli buly a Erik Kirchschlägef poslal kotouč do osiřelé domácí klece.

Leoš Zajíc (Znojmo): Utkání jsme si prohráli sami, nebyli jsme schopni proměnit naše šance. Navíc za stavu 2:3 se nechá Salát vyloučit. A byly tam i další chyby... Na druhou stranu musím říct, že Linz měl velice šikovné hráče, byli silní na puku a věděli o sobě. Myslím si, že utkání nebylo z naší strany špatné. Lin hrál velmi dobře takticky, trochu mě mrzí, že někteří naši hráči nejsou schopni podobně taktického výkonu.

Dnes s námi hrál Marek Špaček, může nastoupit během základní části k pěti zápasům. V neděli v St. Pöltenu by měl hrát.