VASAS Budapešť
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. VAB (8:1)

Úvodní třetinu Orli už lépe začít nemohli. V první minutě poslal kotouč za záda hostujícího gólmana Michael Mandát, který tak otevřel skóre utkání. Domácí se pak dále drželi v čele a připravovali pro Mihacziho spoustu střel. Budapešť odolávala až do páté minuty, kdy se Tomáš Račický dostal do samostatného úniku a přesnou střelou mezi betony odskočil soupeři už na dvoubrankový rozdíl. Hosté, kteří nepřijeli zrovna v plném počtu měli se znojemskými juniory velké potíže. Téměř vůbec se jim nedařilo dostat do útočného pásma. Orli pak ještě navýšili svůj náskok v poslední minutě, kdy Marc Zajíc poslal kotouč nad rameno hostujícího brankáře. Znojmo si tedy hned v první dvacetiminutovce vypracovalo poměrně hezký náskok

Začátek prostředního dějství se velice podobal tomu prvnímu. Neuběhlo ani pět minut a Mihaczi znovu lovil kotouč ze své svatyně. Povedenou střelu z vrcholu pravého kruhu si připsal Michael Mandát . V průběhu třetiny se už i hosté občas podívali do útočného pásma. Bača si ale se všemi střelami dokázal v klidu poradit.

Orli si dále drželi slibný tlak, což ve třicáté druhé minutě potvrdil Michal Pospíšil , který kousek od modré čáry vyslal opravdu velmi tvrdou střelu, jenž prosvištěla pod horní tyčkou rovnou za brankovou čáru. Mihaczi zažil ke konci třetiny krušné chvíle, když na něj jihomoravští junioři pálili ze všech koutů ledové plochy. Těsně před závěrečnou sirénou hostující gólman podlehl. I přes vlastní oslabení Orli dobře zapracovali a Josef Krcho zvýšil na 6:0 přesnou střelou nad lapačku.

Ve třetí dvacetiminutovce o branky opět nebyla nouze. Sedmý gól zaplul do brány v čtyřicáté čtvrté minutě, kdy Josef Krcho poslal kotouč do brány kolem tyčky soupeřovy svatyně. Hosté neměli ani chvilku na odpočinek a Orli se znovu radovali z dalšího gólu. Michal Pospíšil poslal puk po ledě za brankovou čárou a stav utkání byl už 8:0. První a jedinou branku v utkání za hosty vstřelil Roland Kollo, když se kotouč po ledové ploše doklouzal až do Bačovy branky, a zničil mu tak čisté konto. Orli dále drželi svého soupeře pod tlakem, ale žádná další branka z jejich snažení už nevzešla.

Leoš Zajíc (Znojmo): Myslím si, že průběh hry odpovídá konečnému výsledku. Kluky jsem nabádal, aby utkání nepodcenili. Budapešť je sice poslední a přijela jen v hodně osekané sestavě, ale ani takový zápas nesmíme vypustit. Postavili jsme se k tomu zodpovědně, zápas chytili za správný konec. Mohli jsme dát dvanáct, patnáct branek, ale i trápit se a prohrát jako naše přededšlé vzájemné utkání. Vzhledem k okolnostem je výsledek 8:1 optimální.

Sean Finn (Budapešť): Ze včerejšího zápasu, kde jsme vyhráli, máme mimo pět hráčů. Jeden byl suspendován, zbytek zraněn. Spolu s dřívějšími zraněními a odjezdem v šest ráno jsme dnes dali dohromady jen deset hráčů. Navíc se jeden zranil v první třetině, dohrávali jsme v devíti. Skvělý výkon podal náš brankář, který je sice naše dvojka, ale navzdory statistikám si o něm myslím, že je nejlepší v lize.