Lublaň
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. LUB (7:3)

Skóre duelu otevřel již na startu osmé minuty slovinský útočník Luka Ilic, jenž v přesilové hře využil odraženého puku od tyčky a z dorážky překonal Use. Znojmo ale přesně po třech minutách hry vyrovnalo, konkrétně Tomáš Račický zamířil k tyčce za záda Kmetice. První dějství již více gólů nepřineslo, o to více jsme se jich ale dočkali ve druhé třetině.

Orli nejdříve přestáli oslabení, aby již v plném počtu hráčů na obou stranách propálil Use tvrdou ránou Zan Luk Srpcic. Slovinské vedení ale opět nevydrželo dlouho. Krátce po polovině střetnutí vyrovnal z úniku po křídle Marc Zajíc. O dvě minuty později dostal Znojmo poprvé do vedení Josef Krcho. A ještě před druhou sirénou pojistil znojemský náskok po chytré přihrávce Zajíce Dominik Synek.

Poslední perioda přinesla dva rychlé góly. Nejdříve se popáté za Kmetičova záda trefil Zbyněk Horák. O pár vteřin později snížil Andraz Kompolsek.

Závěr utkání ale již patřil opět Orlům. V čase 55:21 se střelou ke vzdálenější tyčce prosadil Jiří Lander. Do prázdné klece Lublaně poslal sedmý puk Dominik Synek.

Leoš Zajíc (Znojmo): Určitě jsem spokojený, protože jsem se od první minuty snažili hrát nátlakový hokej, který chceme hrát. A myslím si, že jsme ho přes celý zápas dokázali udržet. Lublaň je velice kvalitní, zodpovědný tým. Ale naší hrou dopředu a napadáním jsme jí sebrali moc sil, což bylo potom na konci jednotlivých třetin vidět. Poprvé za nás dnes nastoupil obránce Peter Klačko, ročník 1994. Trochu nám to komplikuje nasazování hráčů tohoto ročníku na zápas, tam je to omezené. Proto s námi dnes byl jako dvojka gólman ze staršího dorostu.

Je to pro nás důležité vítězství i díky středeční prohře ve Fehérváru. Utkání v Maďarsku ukázalo, že je velký rozdíl mezi rozhodčími v lize. Kluci vůbec nevěděli, co si mohou dovolit, co ne. Musím říct, že oproti našim českým rozhodčím chybí některým těm zahraničním kvalita. Nechci říct, že to dělal schválně. Pískal to, co viděl. Prohra pramenila z toho, že jsme dostávali moc gólů v oslabení. Ale jinak to byl opravdu kvalitní zápas.