Linz
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. LIN (8:1)

Sotva se vhodilo úvodní buly, zmatený hostující brankář už lovil kotouč ze své svatyně. Josef Krcho otevřel skóre utkání po přesné střele z mezikruží. Orli dál tlačili na pilu a Tomáš Račický se dostal do slibné šance, když se pokoušel zakončovat bekhendovou střelou. Jeho soustředění ale narušil faul, za který bylo nařízeno trestné střílení, které domácí útočník neproměnil. Další branka na sebe ale nenechala dlouho čekat a v šesté minutě Jiří Lander přehodil kotouč přes beton rakouského brankáře. O necelou minutu později se branková síťka rozvlnila znovu. Tentokráte po střele Marce Zajíce, jenž propálil bezmocně přihlížejícího Jannyho. Zápas se poté uklidnil a na žádné straně nebyly k vidění nebezpečné akce ani přesto, že si oba celky zahrály přesilové hry.

Druhé dějství začalo poklidněji. Znojmo si mohlo připsat další branku ve dvacáté třetí minutě, kdy ale rozhodčí po kontrole záznamu vynesli verdikt, že gól je neplatný. Orli se i nadále tlačili do útočného pásma, a další gól byl na cestě. Zbyněk Horák využil přesilovou hru, když v těsné blízkosti před bránou sklepl kotouč za Jannyho záda.

Hosté se ke slovu dostali až v polovině druhé dvacetiminutovky, kdy snížil na tříbrankový rozdíl Kevin Placek, který forhendovou kličkou překonal doposud bezchybného domácího brankáře. Ze strany Znojma přišla rychlá odpověď, když Michal Pospíšil vrátil svému týmu čtyřgólový náskok. Tlak ze strany domácích nepolevoval a Michael Mandát před odchodem do kabin poslal červené barvy do vedení 6:1.

Úvodem třetího dějství domácí opět navýšili. Jiří Lander šikovně tečoval před hostující klecí, a puk si tak našel další cestu za brankovou čáru. Hosté moc neohrozili ani v přesilové hře. Us si veškeré střely s klidem pohlídal. Naproti tomu Jihomoravané se nezalekli ani oslabení pět na tři a Mandát s Tomášem Račickým ujeli do přečíslení. Druhý jmenovaný pak bravurně bekhendem protlačil kotouč mezi Jannyho betony do sítě. Orli nepolevovali ani s blížícím se koncem zápasu, po deváté se už touš ale do brány nepodíval.

Leoš Zajíc (Znojmo): Rozhodl výborný vstup do utkání, ten byl pro nás velmi důležitý. Bylo tam ale hodně vyloučení, nevím, jestli to vše byly skutečně fauly. Dokázali jsme ale dál skórovat a jsem velmi rád, že jsme Linz porazili. I když jsme šli snad třikrát najednou do oslabení pět na tři. Přitom tam žádné velké nebo hrubé fauly nebyly. Plynulost zápasu tak byla hodně poznamenána.

Před zápasech bylo na hráčích vidět, že chtějí zvítězit. I v kabině byl nezvyklý klid, opravdu jsme chtěli Linz konečně přehrát. Bylo to pro nás důležité utkání, dokázali jsme si vybojovat před Linzem pětibodový náskok. Což teď, když jde do tuhého, může být velmi důležité.