Znojmo se raduje z prvních bodů v nadstavbě

15.2.2015 | Petr Frömel, Petra Matůšová

Po bezbrankové první třetině se na začátku té druhé ujal vedení Fehérvár. Domácí ale díky individuálním akcím Nemčíka a Šedivého nepříznivé skóre otočili, těsný náskok uhájili až do konce, a připsali si tak první vítězství v nadstavbě.

N3, neděle 15. 2. 2015, 17:30, Zimní stadion Znojmo
Fehérvár
Branky a nahrávky: 25. Nemčík, 28. Šedivý (Havlík) – 22. Marino (Ejdepalm, Kovács). Rozhodčí: Gebei, Siegel – Németh, Soós. Vyloučení: 8:10, navíc Boivin (FEH) - 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 2604. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
ORLI ZNOJMO: Holt – Bořuta, Nemčík, Havel, Štach, Sova, Grof, Bača – Šedivý, Klhůfek, Havlík – Tomas, Podešva, Rehuš – Beroun, Šeda, Abdul – Novák, Bartoš, Číp.
Fehérvár AV19: Rajna – Orbán, Boivin, Wehrs, Szirányi, Varga, Ejdepalm, Reiter, Hetényi – Benk, Erdély, Sárpátki – Kóger, Sarauer, Banham – Kovács, Bartalis, Marino – Németh, Nemes, Magosi.

Na znojemském ledě se od úvodních vteřin pěkně jiskřilo. Zápas nabízel gólové šance stejně tak jako potyčky, po kterých následovaly trestné minuty. Díky nim se utkání hodně kouskovalo, přesto však oba týmy mohly poměrně brzy skórovat. Před maďarským gólmanem Rajnou propásl svou možnost Šedivý, jehož únik po křídle nenašel cestu mezi tři tyče, u Holtovy svatyně se zase strhla pošťuchovaná po Bartalisově pokusu a následných až příliš důrazných dorážkách.

Orli postupně převzali aktivitu a před klecí Fehérváru bylo více rušno. Ale puk v síti neskončil ani po kombinaci Rehuše s Tomasem či tvrdých bombách od modré čáry z holí Bači a Nemčíka. Před Holtem zase nebezpečně zahrozil Boivin, jenž lehce tečoval před brankovištěm kotouč vedle pravé tyče znojemské klece. V poslední vteřině třetiny ještě inkasoval domácí útočník Rehuš dvouminutový trest, který přinesl Čertům přesilovku při startu prostředního dějství.

A ta už přinesla změnu skóre. V jejím závěru se odrazil kotouč na hůl Brandona Marina, jenž nejdříve trefil levý beton Holta, odkud se kotouč dokutálel k tyčce a za brankovou čáru. Vzápětí mohl odpovědět Rehuš, ale z rychlého brejku nechal pro změnu vyniknout pravý beton Rajny. Vedení Čertů přesto netrvalo dlouho. Martin Nemčík projel drze téměř celým kluzištěm, nenechal se odstavit od kotouče a překážkou pro něj nebyl ani Rajna ve fehérvárské svatyni.

Před polovinou duelu dokonali Orli bleskový obrat. Ondrej Šedivý napodobil Nemčíka a předvedl velmi podobné sólo, a přestože zakončoval v pádu, puk se po ledě pod Rajnovými betony doklouzal až do sítě. Také Holt musel čelit samostatnému úniku soupeře, tváří v tvář Banhamovi ale předvedl šikovnou lapačku. Ve 33. minutě předvedli hosté skvělé střídání, kterému pomohlo i několik obranných chyb Znojma. Naštěstí pro domácí zatím zůstaly nevyužity. Stejně jako přesilovka Maďarů v samotném závěru periody.

Do oslabení se Orli dostali velmi brzy i ve třetí třetině, ale ani tentokrát nedokázali Čerti tuto výhodu zužitkovat. Naopak z brejku mohli těžit Novák s Rehušem, Rajna však kotouč za svá záda nepropustil. I nadále sudí s tresty nešetřili a hráči usedali na trestnou lavici na obou stranách. V nerovných poměrech hráčů na ledě si však týmy plnily pečlivě své defenzivní činnosti.

Velkou šanci až při hře pět na pět promarnil Radek Číp, který zakončoval po rychlém brejku mimo tři tyče. Na tahu ale byli hlavně hosté, ti ale nedostávali tolik příležitostí k ataku znojemské klece. Navíc rychle ubíhající minutky příliš často vyplňovali drobnými šarvátkami. Výhře Znojma tak již nic nestálo v cestě. Ani maďarský tah s odvoláním gólmana, ani pochodující nervy Čertů v posledních vteřinách.

Jiří Režnar (Znojmo): Dnešní utkání bylo velmi bojovné a asi se tolik nelíbilo. Ale my jsme rádi za vítězství a zisk dvou bodů. Jedeme dál a doufejme, že přivezeme nějaké body z Vídně. S Radkem Havlem jsme dnes spokojeni, neudělal jedinou chybu do obrany, hrál důrazně, jednoduše rozehrával, jak jsme chtěli.

Loni v play-off nás po pár zraněních bylo málo, proto jsme se letos rozhodli pro širší kádr. Během těchto deseti zápasů v nadstavbě chceme dát šanci všem hráčům, které máme na soupisce, tak aby na play-off byl kompletní tým připravený a hráli ti, kteří na tom budou nejlépe. Samozřejmě chtěli bychom skončit do čtvrtého místa a začínat čtvrtfinále doma, ale ty klíčové vyřazovací boje začínají až v březnu.