Čerti si počkali a připravili Orlům porážku až v samotném závěru

27.2.2015 | Petra Matůšová

Znojemští hokejisté se po pětizápasové vítězné šňůře museli smířit s porážkou. Na ledě Fehérváru dlouho drželi s domácími krok, ale ve třetí třetině přišly čtyři kruté rány, které rozhodly o osudu duelu. Přesto si Orli díky výsledkům svých soupeřů po dnešním večeru zajistili místo v TOP 4.

N8, pátek 27. 2. 2015, 19:15
Fehérvár
Branky a nahrávky: 11. Bartalis (Kovács, Vincze), 48. Németh (Erdély, Ejdepalm), 53. Németh (Sárpátki, Erdély), 55. Banham (Sarauer, Sikorcin), 56. Vincze (Bartalis, Kovács) – 39. Tomas (Pucher, Bořuta). Rozhodčí: Erd, Trilar – Loicht, Raković. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 3289. Střely na branku: 36:18. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
Fehérvár AV19: Engstrand – Orbán, Tokaji, Wehrs, Szirányi, Ejdepalm, Varga, Reiter, Hetényi – Benk, Sikorcin, Magosi – Kóger, Sarauer, Banham – Kovács, Bartalis, Vincze – Németh, Erdély, Sárpátki.
ORLI ZNOJMO: Holt – Bořuta, Klimíček, Pavlikovský, Nemčík, Sova, Grof, Havel, Bača – Tomas, Podešva, Číp – Šedivý, Bartoš, Novák – Lattner, Pucher, Fiala – Špaček, Klhůfek, Jass.

První dějství přineslo vyrovnanou podívanou, v níž měli mírně střelecky navrch domácí, kteří také tuto svou výhodu dokázali přetavit v úvodní gól. Na něj jsme si museli počkat až do 11. minuty, kdy Fehérvár využil přesilovku a Istvan Bartalis sklep po odrazu od zadního mantinelu kotouč za Holtova záda. O regulérnosti branky se rozhodčí museli přesvědčit u videa.

Následně si Znojmo dokázalo vytvořit tlak, ale po dalším trestu muselo opět myslet na defenzívu. Před Holtem pak zahrozil Szirányi, jehož tvrdá rána minula pravou tyčku české klece.

Prostřední dějství se neslo v podobném duchu, opět ale hrály prim obrany. Znojemští se znovu měli co otáčet v oslabení, tentokrát jej ale ustáli bez vážnějšího ohrožení své svatyně. Orli začínali kousat postupně, Grof svou bombou prověřil Ensgstranda, do bezprostřední blízkosti maďarské klece se podíval i Podešva, v zakončení však minul.

Hosté se dočkali svých premiérových početních výhod v utkání až ke konci třetiny a ukázali, že jsou letošní silnou zbraní. Tu první ještě Fehérvár dokázal eliminovat, ale ve druhé již po krásné souhře s Pucherem zamířil pod horní tyčku Engstrandovy brány Roman Tomas.

Třetí třetina přinesla zkraje vyloučení na obou stranách a počáteční tlak Maďarů. Holt musel několikrát zachraňovat svůj tým, kterému zatrnulo hlavně při po dorážce Banhama a samostatném úniku Szirányiho. Čerti ale přeci jen využili svůj nápor a vzali si zpět vedení. Attila Németh se zmocnil odraženého puku a z dorážky překonal Holta.

To nejhorší mělo ale pro znojemské hokejisty přijít až v poslední desetiminutovce. Fehérvár se nadechl k mocnému závěru a potopil Orly třemi góly! Kanonádu načal v čase 52:32 Attila Németh, o necelé dvě minuty později se v přesilovce postaral o čtvrtou trefu svých barev Frank Banham, po jehož příklepu zaplul kotouč pod břevno. Popáté rozradostnil ochozy Peter Vincze a domácí mohli slavit dva nadstavbové body.